Bitcoin Haberleri

Kripto Para Düzenleyici Kurum Gelebilir

ABD Senatörü Lummis, 2022'de yeni bir kripto düzenleyici kurum önerecek

Kripto para piyasalarının en önemli özelliklerinden birisi, hiçbir merkezi otoriteye bağlı olmamasıdır. Bu nedenle birçok kripto para yatırımcısı aktif bir şekilde bu platformda yatırımlarını gerçekleştirmektedir. ABD’li yetkililer 2022 yılında Kripto Para düzenleyici kurum gelebilir, açıklamasından sonra piyasalarda olumlu bir tutum sergilendi.

İlerleyen aşamalarda kripto para birimlerinde bir düzenleyici kurumun olması piyasaları ne yönde etkileyecektir? Şuan için hiçbir uzmanın net bir düşüncesi yoktur.

Kripto Para Düzenleyici Kurum Gelebilir

  • Cumhuriyetçi Senatör Lummis, gelecek yıl Kongre’de yeni bir kripto düzenleyici önerecek.
  • Teklif, dijital varlık politikası faturasının bir parçası olacak.
  • Özdenetim kuruluşu SEC tarafından yönetilecektir.

Wyoming’den ABD Senatörü Cyntia Lummis, ABD Senatosu’ndaki kripto para biriminin en büyük savunucularından biridir. Senatör Lummis, gelecek yıl Kongre’ye kripto para birimleri için yeni bir düzenleyici kurum sunmaya hazırlanıyor. Bu teklif, ABD’de kripto para işlemi için uygun ve güvenli bir çerçeve oluşturmaya çalışacak olan dijital varlık politikası faturasının bir parçası olacak.

Kripto, ABD’li politikacılar için gri bir alan oldu. Bazı politikacılar maaşlarını Bitcoin ile alacak kadar ileri giderken, diğerleri tamamen Bitcoin’in benimsenmesine karşı çıkıyor. Senatör Lummis, kripto ve diğer dijital varlıkların normalleştirilmesi konusunda her zaman sesini yükseltmiştir. Yaklaşan Kongre faturası, ABD’deki bu kripto normalleştirme vizyonunu ele alacak.

Tasarı, tüketici koruma hükümleri, sabit paraların yönetimi için yeni federal kurallar ve ayrıca güncellenen kripto vergilendirme politikaları gibi çeşitli politika önerilerini içerecek. Yeni tasarının öne çıkan özelliği, SEC tarafından yönetilen yeni bir özdenetim organı olacak. Bu düzenlemelerin çoğu zaten eyalet düzeyinde işlevseldir. Yeni yasa tasarısı, bu düzenlemeleri federal çatı altına almaya çalışacak.

Bitcoin’in Potansiyeline Büyük Bağlılık Gösteriyor

Cyntia Lummis, hem politikacı hem de yatırımcı olarak Bitcoin’i alenen savunan Senato Bankacılık Komitesinin tek üyesidir. Önceki bir röportajda açıklandığı gibi, Senatörün kendisi beş bitcoin tutuyor. İlk BTC’sini 2013’te sadece 320 dolar fiyatla satın aldı. Röportajda, HODLING kavramına inandığı için bitcoin’ini hiç satmadığını da açıkladı.

Kongre tarafından kabul edilirse, Senatör Lummis kripto ve dijital varlık faturası; ABD kripto pazarındaki birçok FUD’yi kesinlikle ortadan kaldıracaktır. Şu anda, küresel kripto piyasası, Bitcoin fiyatları 2 hafta içinde ilk kez 50 bin doların üzerine çıktığından, bir aylık çöküşünden kurtulmak istiyor.

İlerleyen günlerde bu kanun yürürlüğe girerse, birçok altcoin işlevsiz hala gelebilmektedir. Bu nedenle ileri yönlü kripto para yatırımlarınıza dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu