Kripto Para Eğitimleri

Kripto Para ile Pasif Gelir

Kripto para ile pasif gelir elde etmeniz mümkündür. Farklı tekniklerle gelir elde edebileceğiniz yöntemleri değerlendirdik.

Kripto para ile pasif gelir elde edebilirsiniz. Her bütçeye uygun çeşitli pasif gelir modelleri ile birikiminize göre gelir elde edebileceğiniz teknikleri inceleyelim.

İşte Kripto Para ile Pasif Gelir Elde Etmenin Yolları

Paranızı borsaya yatırdığınızda, birincil amacınız kar marjınızı artırmaktır. Bunu başarmak için çok sayıda yatırım alanını ve türünü bir yöntem olarak dahil etmek için portföyünüzü çeşitlendirmeyi düşünün. Sonunda, uyurken bile gelir elde etmeniz için yatırım kararlarınıza güvenebilmeyi istersiniz. Bunu başarmak için, pasif gelir yaratan ve paranızın sizin için çalışmasını sağlayan bir portföy oluşturun.

Ana konuya geçmeden önce Pasif Gelir Nedir? onu öğrenelim.

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir, katılımınız olmadan sahip olduğunuz mallar tarafından kazanılan paradır. Bu, bir kiralık mülkten elde edilen karları, bir firma için her zaman yeşil olan otomatik satışları, hisse senetlerinden elde edilen temettüleri veya diğer herhangi bir gelir türünü içerebilir.

Banka hesaplarınızdan ve daha yakın zamanda kripto para varlıklarınızdan faiz kazanmak, başka bir tür pasif gelirdir. Esasen, kendi başına para kazanan herhangi bir yatırım pasif olarak nitelendirilmektedir.

Kripto Para ile Pasif Gelir Kazanmanın Yolları

Pasif gelir elde etmeniz için çeşitli yöntemler mevcuttur. İlgi duyduğunuz veya araştırmasını yaptığınız gelir yöntemleri aşağıdaki gibidir.

Madencilik (Mining)

Madencilik, bir ödül karşılığında bir ağı güvence altına almak için hesaplama gücü kullanma sürecidir. Kripto para birimi bulundurmayı gerektirmemesine rağmen, bitcoin sektöründe pasif gelir üretmenin en eski tekniğidir.

Standart bir Merkezi İşlem Birimi (CPU) kullanarak madencilik yapmak, Bitcoin’in ilk günlerinde uygun bir seçenekti. Çoğu madenci, sistem hash oranı arttıkça daha güçlü Grafik İşlem Birimlerine geçti. Rekabet büyüdükçe, neredeyse tamamen, sadece bu amaç için tasarlanan madencilik çiplerini kullanan Uygulamaya Özel Entegre Devreler cihazlarının bir oyunu haline geldi.

Staking (Esnetme)

Staking, esasen madenciliğin kaynakları koruyan bir versiyonudur. Stake avantajları elde etmek için genellikle uygun bir cüzdanda nakit depolamak ve belirli ağ etkinliklerini (işlemleri doğrulamak gibi) yerine getirmek gerekir. Sahiplik yoluyla, hisse (yani token tutma), programın güvenliğinin korunmasını teşvik eder.

Soğuk Staking Nedir?

Lending (Borç Verme)

Borç verme, bitcoin yatırımlarınızdan faiz kazanmanın pasif bir yoludur. Birçok eşler arası (P2P) borç verme hizmeti, daha sonra faiz ödemeleri alabilmek için nakitinizi belirli bir süreliğine kilitlemenize izin verir. Faiz oranı sabit (platform tarafından belirlenir) veya değişken (mevcut piyasa oranlarına bağlı olarak sizin tarafınızdan belirlenir) olabilir.

Bu yetenek, marj işlemi sunan çeşitli borsaların platformlarında doğal olarak mevcuttur. Bu teknik, portföylerini minimum çabayla büyütmek isteyen uzun vadeli yatırımcılar için uygundur. Akıllı bir sözleşmede nakit para sağlamanın doğası gereği riskli olduğunu belirtmekte fayda var.

Lightning İşlemleri

Lightning (Yıldırım) ağı, Bitcoin’in blok zinciri gibi bir ağın üzerine inşa edilen bir 2. katman protokolüdür. Bu, zincir dışı bir ödeme sistemi ağıdır; bu, hemen temeldeki blok zincirine gönderilmesi gerekmeyen hızlı işlemler için kullanılabileceği anlamına gelir.

Bitcoin ağında çoğu işlem tek yönlüdür. Yani Fatih Gül’e bir bitcoin aktarırsa; Fatih aynı parayı aynı ödeme kanalı üzerinden Sultan’a geri iletemez. Lightning Network ise, işlemin koşulları konusunda iki taraf arasında önceden anlaşmayı gerektiren çift yönlü kanallar kullanır.

Ortaklık Programları

Bazı kripto para birimi şirketleri, ağlarına ek kişiler getirdiğiniz için sizi tazmin edebilmektedir. Sizin tarafınızdan platforma getirilen yeni kullanıcılara sağlanan ortaklık bağlantıları, yönlendirmeler veya diğer herhangi bir tür indirim buna örnektir.

Ortaklık programları, önemli bir sosyal medya takipçiniz varsa, gelirinizi desteklemek için harika bir yöntem olabilmektedir. Düşük kaliteli inisiyatiflerin yayılmasını önlemek için, işletme hakkında bazı ön araştırmalar yapmak genellikle iyi bir fikirdir.

MasterNode (Düğüm)

Temel bir deyişle, bir ana düğüm, merkezi olmayan bir ağda çalışan ve ağdaki diğer düğümlerin sahip olmadığı yeteneklere sahip bir sunucudur.

Token girişimlerinin, ağ istikrarına büyük ilgi duyan oyunculara özel avantajlar sağlaması daha olasıdır. Bir masternode kurmak için önemli bir ön ödemeye veya çok sayıda teknik bilgiye ihtiyacınız olacak.

Bununla birlikte, belirli masternode’lar için, token tutma gereksinimi o kadar yüksek olabilir ki; hisse esasen likit hale gelir. Masternode projeleri, öngörülen getiri oranlarını abartma eğilimindedir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce Kendi Araştırmanızı Yapın (DYOR) her zaman iyi bir fikirdir.

Fork ve Airdrop’lar

Yatırımcılar için hard fork’tan yararlanmaları oldukça basit bir stratejidir. Hard fork gününde bölünen paraları tutmak kadar basit.

Airdrop’lar, çatallar gibi, airdrop anında bir cüzdan adresine sahip olmaya ihtiyaç duyar. Bazı borsalar kullanıcılara airdrop sağlar. Bir airdrop almanın, sahtekarlığın açık bir göstergesi olan özel anahtarların değişimine asla ihtiyaç duymayacağını belirtmekte fayda var.

BlockChain

BlockChain teknolojisinin tanıtımı, bir dizi yeni içerik platformunun yolunu açtı. Bunlar, içerik üreticilerinin işlerini rahatsız edici reklamlar kullanmadan çeşitli şekillerde para kazanmalarını sağlar.

Blockchain Teknolojisi Nedir

İçerik üreticileri böyle bir sistemde çalışmalarının mülkiyetini elinde tutar. Bu nedenle, genellikle bir şekilde paraya çevrilmektedir. Bu ilk başta zaman alıcı olabilmektedir. Ancak büyük bir malzeme birikimi oluşturduktan sonra güvenli bir para kaynağı olabilmektedir.

Özetle Kripto Para ile Pasif Gelir

Blockchain sektöründe pasif gelir elde etmenin yollarının sayısı artıyor. Bu yaklaşımlardan bazıları, genelleştirilen madencilik olarak bilinen hizmetler sunan blok zinciri firmaları tarafından benimsenmiştir. Dolayısıyla işlemler daha güvenli hale geldikçe, yakında tutarlı bir gelir kaynağı için uygun bir alternatif haline gelebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu