Kripto Para Eğitimleri

Kripto Retest Ne Demek?

Kripto Retest Nedir? Yeniden Test Ederek Kripto İşlemi Yapmanın En Etkili Yolu

Kripto Retest Ne Demek? Özetle anlatmamız gerekirse, bir önceki ulaştığı seviyeyi yeniden test etmesidir. İşlemlerde “Sakin Ol ve Tekrar Testi Bekle” gibi bir mantra vardır. Bu, birçok insanın kriptoda para kazanmasına yardımcı olan sırlardan biridir. Peki bu kadar büyülü olan Yeniden Test nedir? kripto işlemi neden bu kadar güvenli ve etkili bir stratejidir?

Ve eğer kripto işlemlerinde güvenli ama oldukça etkili bir işlem stratejisi arıyorsanız; bu makalenin sizin için olduğuna inanıyorum.

Kripto Retest Ne Demek?

Yeniden test, fiyatın piyasanın daha önce kırdığı seviyeye geri dönmesi sürecidir.

Yukarıdaki tanımı, piyasada karşılaşılan en popüler 4 Yeniden Test kalıbı üzerinden belirli çizimlerle açıklayacağım.

 • (1) Fiyat direnç seviyesini kırar ve tekrar test eder.

Fiyat direnç seviyesini kırdığında ve yükseldiğinde, yakın zamanda geçilen direnci yeniden test etmek için genellikle tekrar hafifçe düşme eğilimi gösterir.

Kopma Direnci Nedir

 • (2) Fiyat, destek seviyesini kırar ve yeniden test eder

İlk olarak, fiyat destek seviyesinden çıkar ve düşer. Ardından, az önce geçtiği destek seviyesini yeniden test etmek için biraz daha yükselecek.

Yeniden Test Ne Demek?

 • (3) Fiyat yükseliş trendinde zirveleri aşıyor ve tekrar test ediyor

Piyasa yükseliş trendinde. Fiyat sürekli olarak zirveyi aşacak ve bir öncekinden daha yüksek bir zirve yaratacaktır. Ve zirveyi aştığında, fiyat genellikle az önce geçtiği zirveyi tekrar test etme alışkanlığına sahiptir ve ardından yükselmeye devam eder.

Re Test

 • (4) Fiyat düşüş trendinde dipleri kırar ve tekrar test eder

Piyasa bir düşüş trendine girdiğinde, fiyat sürekli olarak düşerek öncekilerden daha düşük dipler oluşturur. Ve dip her kırıldığında, fiyat muhtemelen az önce geçtiği eski dibi tekrar test edecek ve ardından düşmeye devam edecek.

Düşme Trendi

İşlemlerde Retest Kalıp Örnekleri

 • 1. Fiyat direnç seviyesini kırar ve yeniden test eder.

Retest Nedir

 • 2. Fiyat, destek seviyesini kırar ve yeniden test eder.

retest örneği

 • 3. Fiyat yükseliş trendinde zirveleri aşıyor ve tekrar test ediyor.

Restest Grafiği

 • 4. Fiyat düşüş trendinde dipleri kırar ve yeniden test eder.

Yeniden Test Nedir?

Teknik Analizde İki Tip ReTest

 • Tip 1: Standart Tekrar Testi
  Fiyat yeniden test bölgelerinde dengelendiğinde, yeniden test standart olarak kabul edilir. Bu durumda şamdan desenleri genellikle Doji veya Pin Bar’dır.

Örneğin, fiyat direnci kırar ve yükselir. Sonra geri düşer ve az önce geçtiği direnci yeniden test eder. Piyasa bir Doji mumuyla dengeli bir nokta yarattı, ardından fiyat tekrar yükseldi. Bu standart bir model olarak kabul edilir.

Retest Grafik Örneği

 • Tip 2: Sahte ReTest

Size bir örnek göstereceğim.

Fiyat destek seviyesini kırar ve düşer. Ardından 1 Bearish Pin Bar şamdanla yeniden test eder. Ama standart tip gibi fiyat düşmüyor. Tekrar keskin bir şekilde artar.

Sahte Retest

Bu durumda, piyasa, yatırımcıları tuzağa düşürmek için bir Sahte Yeniden Test oluşturur.

Retest Neden En Güvenli Kripto İşlem Yöntemlerinden Biridir?

Şimdi muhtemelen fiyat tablosunda Yeniden Testin ne olduğunu anlamışsınızdır. Ama neden bu en güvenli işlem yöntemlerinden biri?

Piyasa belli bir seviyeyi kırdığında yeni bir trend başlatacaktır. Yeniden test, bu eğilimi güçlendiriyor gibi görünüyor. Ve yeniden test noktalarında işlem açtığınızda, işlem yapma eğilimini takip ediyorsunuz. Bu yüzden güvenlidir.

Bu stratejinin sırrı konsantrasyonda yatmaktadır. Fiyat direnci kırdığında, odaklanmanız ve Yeniden Test sinyalinin Satın Almasını beklemeniz gerekir. Aksine, fiyat destek seviyesini aştığında, sadece Satış işlemlerine odaklanacaksınız.

Yeniden Testin yalnızca piyasa yeni bir trend başlattığında gerçekleştiğini unutmayın. Bu nedenle, sinyali fazla değil. Bu olduğunda, sadece 2 kararınız var. Bir sipariş açın veya hiçbir şey yapmayın. Bu, toplam işlem sayınızı azaltır. Ne kadar az işlem olursa, verimlilik o kadar yüksek olur.

Özetle Kripto Retest Ne Demek?

Makalemizde, elimizden geldiği kadar grafik anlatım gerçekleştirdik. Retest yani yeniden test kalıpları tek bir kalıp olarak algılanmamalı. Yukarıda yer alan tüm örnekler Retest çeşitlerini içermektedir. Coin Bloğu olarak, kripto sinyalleri peşinde değil, gerçekten kripto grafiklerini analiz ederek işlem yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu