Finans Haberleri

Kurumsal Yatırımcılar Kriptodan Çekiliyor

Yaz aylarında finansal piyasalarda ciddi bir geri çekilme olası bir beklentidir. Bu çerçevede kurumsal firmalarda kripto para alım stratejilerini askıya aldığı görülmektedir.

Kurumsal Yatırımcılar Kriptodan Çekiliyor. Birçok kripto para yatırımcısı son ralli olarak beklediği piyasalarda hiç bir hareketin oluşmaması endişe yaratmaktadır. Bu nedenle günlük likidite miktarında ciddi düşüş görülmektedir. Dolayısıyla kurumsal kripto para yatırımcıları alım stratejilerini yavaşlattığı görülmektedir.

Kurumsal Yatırımcılar Kriptodan Çekiliyor

Önemli konu başlıkları

  • Kurumsal yatırımcılar piyasadan çıkıyor.
  • Kurumsal yatırımcılar piyasa çıkışlarını zorluyor.
  • Kripto piyasası düşmeye devam ediyor.

Kurumsal yatırımcılar, gelişen yollara geri dönememeyi takiben kripto pazarını sürüler halinde terk ediyor. Birkaç rapora göre, son birkaç hafta içinde piyasada büyük bir kurumsal nakit çıkışı oldu. Yakın tarihli bir güncellemede, tartışmayı çevreleyen şekil, birkaç gün önce Coinshares tarafından kullanıma sunuldu. İstatistiklere göre, son yedi günde piyasadan ayrılan toplam sermaye 120 milyon dolar civarında.

Kurumsal Yatırımcılar Piyasa Çıkışlarını Zorluyor

Coinshares tarafından güncellenen istatistiklere göre, kurumsal yatırımcıların bir ayda çekilmesi nedeniyle piyasadan çıkan toplam miktar yaklaşık 339 milyon dolar. Piyasa, yılın başında aynı hareketi görse de, rapor, bu mevcut olanın onu devirmediği iddiasında bulundu. Coinshares, rakamın yılın başında 467 milyon dolar civarında olduğunu ve 128 milyon dolarlık bir fark olduğunu iddia etti.

Rapor, kaydedilen para çekme işlemlerinin çoğunun Bitcoin fonlarından olduğunu iddia ediyor. Bu rakam, geçen yıl Haziran ayında 133 milyon dolarlık büyük bir tanık olduğundan bu yana bir hafta içinde Bitcoin fonundan en büyük çıkışları temsil ediyor. Raporda ayrıca, tüm sorunun kesin nedenini saptamanın zor olduğu iddia edilmiştir. Bununla birlikte, piyasadaki düşüş hakkında çok şey söylenirken, diğerleri ABD federal rezervinden gelen güncelleme hakkında spekülasyonlar yaptı.

Kripto Piyasası Düşüşünü Sürdürüyor

Raporda ayrıca, Ethereum’a yatırım yapan kurumsal yatırımcıların da geçen hafta fondan toplam 25 milyon dolar çıkardıkları için dışlanmadıkları iddia edildi. Bu nedenle, Ethereum’un yılın başlangıcından bu yana sadece beş hafta içinde çıkışlar yaşadığı anlamına geliyor. Çıkış rakamı kümülatif 194 milyon dolar. Çoğu altcoin, kurumsal yatırımcıların geri çekilmesine de tanık olsa da; çeşitli varlıklara sahip fonlar, eğilimi kırmak için küçük girişler kaydetti.

Toplam piyasa değeri, Mart ortasında tanık olunan değerden bu yana en düşük seviyesinde. Piyasa son 24 saatte %12’lik bir düşüşle 1.8 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin ayrıca 38.000 doların altında işlem yapmak için hafif bir kayıp yaşarken, Ethereum da bir süredir işlem gördüğü 2.800 dolar civarında dönüyor. Altcoinlerin çoğu, değerlerinin büyük bir kısmını kaybederek en iyi kripto paraların düşüş trendlerini takip ediyor. Ancak NEAR, son 24 saat içinde piyasada %2,7’lik küçük bir artış görerek hala güçlü seyrediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu