Kripto Para Analizleri

Ltc (Litecoin) Fiyat Analizi

Eski ve bir çok yatırımcı tarafından tercih edilen Ltc (litecoin) son 1 ay içerisinde ciddi bir çıkış yaşadı.

Ltc (Litecoin) Fiyat Analizi, görsel verilere dayalı yorumlanmaktadır. Piyasadaki en eski kripto para birimleri arasında yer alan Litecoin, aynı zamanda popüler altcoinlerden biridir. Şu anda toplam değeri 12,3 milyar doları aşan piyasa değerine göre 17. En büyük kripto para birimidir.

Bir Litecoin veya 1 LTC, 10 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 412,96 $’dan son bir düşüşün ardından 27 ekim 2021 itibariyle 200 $’dan daha az değere sahip.

Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, Litecoin’in değeri 10 yıllık ömrü boyunca dalgalanmalar yaşadı. Fiyatındaki ani yükselişleri hızlı bir şekilde satışlar izledi. Bu Litecoin yatırımcıları için ne anlama geliyor? Litecoin 2021’de iyi bir yatırım mı? Bunu yanıtlamak için öncelikle neye yatırım yapacağınızı bilmeniz gerekir. İşte anlamanız gereken birkaç önemli nokta:

Ltc (Litecoin) Fiyat Analizi

Litecoin, çoğunlukla bozulmadan kalan, hayatta kalan en eski kripto para ağları arasındadır. Fiyat hareketi ağır oynaklık (volatilite) içerebilmektedir; sürdürülebilecek gibi görünüyor. Litecoin uzun süredir trend ve 200$ seviyesinin üzerinde çalışmak pek olası görünmüyor. Litecoin, iki yüzyıllık bir değere ulaşarak, en iyi yirmi blok zincirinin seçkin grubuna girdi.

LTC şu anda piyasa değerinde 17. sırada yer alıyor ve kümülatif olarak %82 likidite ile 13,5 milyar dolar değerinde. Eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee’nin beyni olan Litecoin; Genellikle benzer özellikler ve avantajlar sunan daha hafif bir bitcoin sürümü olarak anılmaktadır.

Litecoin Grafik Analizi

LTC litecoin Grafik Analizi

Litecoin kripto para birimi, 139 dolardan destek aldıktan sonra geçen ay yüzde 40’a yakın yükseldi. 200 günlük hareketli ortalamayı aşmak bir kırılma nedeni oldu. Ancak 200 dolar, yukarı hareketi engelleyen bir direnç haline geldi. Bu nedenle, değeri 200 doların altına iten tutarlı bir kâr rezervasyonuna tanık oluyoruz. Eylül 2021’den bu yana trend çizgisi, güçlü oynaklığa rağmen bugüne kadar ihlal edilmedi. Şamdan grafiklerde gördüğümüz yukarı yönlü harekete rağmen, RSI geçen aydan bu yana çoğunlukla aynı aralıkta kaldı.

Ayrıca, 187 dolarlık 200 DMA seviyesi, LTC’deki herhangi bir trende giriş veya çıkış yapmak için kullanılabilecek gösterge niteliğinde bir destek seviyesi olacaktır. 207 dolarlık direnç, değerleri daha yükseğe çıkarmak veya 200 dolar seviyelerinin altında tutmak için kritik öneme sahip. Son olarak, LTC tahminlerimize göre LTC’deki momentumu değerlendirmek için önemli olacak güçlü bir destek seviyesi olarak 140 dolar ortaya çıktı.

Ltc, 2011 yılından beri kullanılmaktadır. Maksimum LTC 86 milyon ile sınırlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu