Bitcoin Haberleri

MasterCard ile Bitcoin Alma

Dünyada birçok ülkede kullanılan Mastercard ile kripto para alımı veya satışı gerçekleşebilecek.

MasterCard ile bitcoin alma çok yakında mümkün olabilecektir. Dünyada birçok ülkede kullanılan bu ödeme sistemi, çeşitli bankalarla anlaşmalı bir şekilde çalışmaktadır.

MasterCard Nedir? MasterCard Corporation, dünyanın en büyük dört ödeme ağından biridir. Ağ üzerinde MasterCard markalı ödeme kartları sunması için dünya çapındaki kurumlarla ortaklık yapmaktadır. MasterCard ödeme kartları, tüm işlem iletişimlerini yürütmek için yalnızca MasterCard ağını kullanır. Ödeme kartları kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kart olabilmektedir.

MasterCard İle Bitcoin Alma

  • Çok uluslu ödeme şirketi, kripto ticareti konusundaki tutumunu değiştiriyor.
  • Mastercard, Şubat ayında kripto entegrasyonu konusunda verdiği sözleri yerine getiriyor.

Mastercard’ın yeni benimsenmesiyle kripto ekosistemi yeni bir başarıya ulaştı. Yarım asrı aşkın süredir faaliyette olan Amerikan şirketi, kripto para cüzdanı üzerinden kripto para alım ve satımına olanak sağlayacağını duyurdu.

Finansal hizmetler firması, kripto para birimleriyle yapılan bu yeni işlem için sadakat planlarından bahsetti. Mastercard, kripto benimseme hedeflerini karşılamak için Bakkt Holdings ile ortaklık kurdu. İlerleyen günlerde ne gibi gelişmeler gerçekleştirilecektir.

Kredi Kartı İle Bitcoin Alma

Mastercard Kripto Hizmeti Sunacak

Mastercard, hem yıllar içindeki verimliliği hem de yeni teknolojileri benimsemesi açısından en iyi çok uluslu ödeme şirketlerinden biri olarak sınıflandırılmıştır. Şirket, kripto para birimlerini sisteminde kabul ederek potansiyelini bir kez daha ortaya koyuyor.

ABD’li şirket, Bakkt Holdings ile bir anlaşma imzaladığını açıkladı. Bu web sitesi, bu yeni ödeme sistemini entegre ederek kripto piyasasını desteklemektedir.

Yenilikler arasında, çok uluslu ödeme şirketi, tüm müşterileri için kripto para birimlerinin satın alınmasına, satılmasına ve depolanmasına izin verecek. Aynı şekilde, kripto piyasası, şirketi bu kadar karakterize eden sadakat ödüllerini alabilmektedir.

Mastercard kullanıcıları için bu duyuru şaşırtıcı değil. Çünkü şirket daha önce yıl sonundan önce çeşitli kripto para birimlerini destekleme sözü vermişti. Bu eylem, rakip şirket Visa’nın kripto pazarındaki istismarları tarafından motive edilebilmektedir. Bu nedenle müşterilerinin 2020’den bu yana satın almalar için bir ödül olarak Bitcoin elde etmelerini sağlayabilmektedir.

Mastercard ayrıca, Bitcoin tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak 67.016 dolardan işlem gördüğünde kriptolara karşı olumlu bir görüşe sahipti. Bu büyüyen kripto projesiyle şirket faaliyetlerini genişletebilir, müşteri kaydını artırabilir ve hisselerinde bir toparlanma görebilir.

Mastercard İle Kripto Para Birimleri Alım Satım Yapılabilecek

Mastercard, bu yeni kripto planının kullanıcıların piyasaya katılmaları için güvenli bir sisteme sahip olmalarını sağlayacağına inanmaktadır. Bakkt ile şirket, müşterinin ihtiyaç duyduğu tüm kripto çözümlerinin sağlandığı tek bir yönetim cüzdanına sahip olmayı hedefliyor.

Ödüller hakkında, müşteri yeni projesinin bir parçası olarak kripto para birimleri harcayıp veya alabilmektedir. Şirket, bugün gençlerin yüzde 77’sinden fazlasının kriptolarla ilgilendiğini kabul ediyor. Bu yüzden bu ekosistemi ele almaya çalışıyorlar. Kripto ödeme platformu, sanal işlem hakkında daha fazla bilgi edinmeyi isteyen kişilere veya deneyimi olan kullanıcılara hizmet edecek.

Şirketin ortağı Bakkt, Google Pay’den kripto ödemelerine izin verecek olan Google şirketi ile ortaklık kurduktan sonra kripto operasyonlarını yenileyecekti. Bakkt, Bitcoin, Ethereum veya Dogecoin gibi ana kripto para birimlerinin yönetiminde uzmanlaşmıştır. Bu ortaklıklar, kripto para piyasasının giderek daha erişilebilir olmasını sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu