AltCoin Haberleri

Matic Coin Yorumları

Polygon (Matic), Mir'in 400 Milyon Dolarlık Satın Alınmasıyla Hızlı Genişlemeye Devam Ediyor.

Son günlerde yaşanan gelişmelerde Matic Coin Yorumları hakkında değerlendirmelerde bulunacağız. Ethereum ölçeklendirme girişimi Polygon kısa süre önce 400 milyon dolarlık bilgi girişimi satın aldığını duyurdu. Yeni anlaşma, şirketin Ethereum’u ölçeklendirme ve yeni bir Web 3.0 çağını başlatma yolculuğunun bir parçası.

Matic Coin Yorumları

Polygon’a göre şirket, dünyanın en hızlı ZK ölçekleme teknolojisine erişim kazanacaktır. Sıfır bilgi kanıtlarının, birçok Ethereum işleminin tek bir kanıtla doğrulanmasına izin vermenin anahtarı olduğuna inanıyorlar.

Yavaş ZK kanıtları sorununu çözmek için Mir, daha hızlı özyinelemeli kanıtlar üretir.

  • Mihailo Bjelic, Polygon’un kurucu ortağıdır.

Bjelic, “Sektör, genel olarak ölçeklendirme ve blok zinciri altyapısı söz konusu olduğunda hala erken bir aşamada” dedi. “Yüksek düzeyde ölçeklenebilir çözümler oluşturması için gereken en önemli eksik bileşenlerden biri, yüksek performanslı özyinelemeli doğrulama sistemleriydi; sadece şimdiye kadar var olmadılar. Bu bugün sona eriyor. Her şeyden çok daha hızlı olan ve Ethereum’u doğrulamak için pratik olan özyinelemeli bir kanıt sistemi sunuyoruz. Bu, tüm sektör için büyük bir kazanç.”

Matic Coin, son haftalardaki çıkış trendinin en önemli etkeni Meta Verse projelerinden birisidir. Bu nedenle fiyat yükselmesinde oldukça etkili olduğunu görmekteyiz. Bu hareketliliğin diğer etkenleri ise, yaptığı anlaşmalardır.

Matic Coin

Anlaşmanın Detayları

Polygon şu anda ölçeklendirme çözümlerini geliştiriyor. Bu nedenle Mir’in satın alınması, şirketin 1 milyar dolarlık Ethereum ölçeklendirme stratejisinde önemli bir rol oynayacak. Anlaşma ayrıca, özellikle Brendan Farmer ve Daniel Lubarov’un Mir’in kurucuları olarak oluşturduğu ekip göz önüne alındığında; Polygon ekosistemine yeni yetenekler kazandıracak. Bu ekip, Google’da doktora derecesine kadar mühendislik rolleri üstlenen kişilerden oluşuyordu. Matematik alanında çalışan araştırmacılar.

“Poligon’a katılmak, Ethereum’u ölçeklendirmek için çalışmamız için inanılmaz bir fırsat.” Çiftçi dedi. “Polygon, alandaki en adanman ve başarılı ekiplerden biri ve Ethereum için bir ölçeklendirme çözümü olarak ZK’ya olan bağlılıklarından etkilendik. Birinci sınıf ekibimizi ve geliştirdiğimiz teknolojiyi bu vizyona adamak için çok heyecanlıyız.”

Satın alma, 1.60 $ fiyatla 250 milyon MATIC coini ile gerçekleştirilmiştir. Anlaşmadan bu yana MATIC, 2.26 dolara yükseldi.

LAYER 2 Blok Zincirleri

Mir sisteminin özyinelemeli sıfır bilgi kanıtları nesli göz önüne alındığında, en hızlı ve en verimli layer 2 seçeneklerinden biri haline gelebilmektedir. İşlem maliyetlerini azaltmak amacıyla 2. Layer mevcut bir blok zinciri sisteminin üzerine inşa edilen ikincil bir çerçevedir. Blok zinciri ağları arasında inanılmaz hızlı bir şekilde büyümektedir.

Mir, Polygon PoS, Polygon SDK, Polygon Nightfall, Polygon Hermez, Polygon Avail ve Polygon Miden; gibi mevcut Polygon çözümlerinin yanı sıra yeni Polygon Zero adı altında Polygon ekosistemine entegre edilecektir.

Sandeep Nailwal, Polygon’un kurucu ortağıdır.

Nailwal, “Polygon, blok zinciri ölçeklemenin son oyunu olarak ZK kriptografisine odaklanmayı planlıyor” dedi. “Bu aşamada tüm anlamlı ölçeklendirme yaklaşımlarını ve teknolojilerini keşfetmek ve teşvik etmek için stratejik bir karar aldık. Bunun, Polygon’u ZK alanında lider güç ve katkı sağlayıcı olarak kurmanın ve Ethereum’a ilk milyar kullanıcıyı yerleştirmenin yolu olduğuna inanıyoruz.”

Yeni anlaşma, şirketin hızla genişleme eğilimini sürdürüyor. Ağustos ayında Hermez Network ile 250 milyon dolarlık bir birleşmeden çıkıyor. Bu nedenle mevcut raporlar şirketin gelecekte ek satın almalar planladığını gösteriyor.

İlerleyen günlerde matic coin yorumları hakkında temel incelemelere devam edeceğiz. Dolayısıyla bu gibi gelecek vaat eden tüm gelişmeleri yakında takip edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu