Kripto Para Analizleri

Mayıs Ayında Yükselebilecek Coinler

Kripto para piyasaları belirsizliğini korumaya devam ederken, çeşitli uzmanların yükselebilecek bazı altcoinlere dikkat çekmektedir.

Mayıs ayında yükselebilecek coinler hakkında detaylı bir değerlendirme makalesi hazırlamaya karar verdik. Gerek sosyal medya hesaplarımızda gerekse web sitemizde kripto para birimleri ile ilgili önemli değerlendirmeler yapmaktayız.

Piyasalardaki kripto para fiyatları arz ve talep neticesinde değer kazanmakta veya kaybetmektedir. Bu nedenle her hangi bir ayı sezonu içerisinde aylarca beklemeniz mümkündür. Bu nedenle kararlarınızı uzun vadede almanızı önermekteyiz.

Mayıs Ayında Yükselebilecek Coinler

Kripto piyasalarında birçok kişinin bildiği gibi, kripto fiyatları döngüler halinde hareket etme eğilimindedir. Bu, yükseldikleri bir dönem, ardından fiyatların düştüğü bir dönem ve son olarak da fiyatların durgun ve zorlu göründüğü bir dönem olduğu anlamına gelir. Her başarılı yatırımcının becerisi, bu dönemlerin her birinin ne zaman geleceğini ve büyüme dönemi tekrar geldiğinde hangi projelerin patlama potansiyeline sahip olduğunu bilmekte yatar.

Örneğin, yıllar önce DeFiprotocols’a ilk ortaya çıktıklarında yatırım yapmak o zaman işe yaramazdı. Dolayısıyla onlara yatırım yapıp 2020’yi bekleseydiniz büyük bir kar elde edebilirdiniz. Ancak, yalnızca gerçek potansiyele sahip projelere yatırım yaptıysanız. Bu tür projeleri belirlemek ve daha sonra bekleme sabrına sahip olmak; uzun vadeli yatırım yaparken gerçekten ihtiyacınız olan tek beceridir.

Bununla birlikte, gelecek ilk dalgayı sürmek istiyorsanız, mevcut eğilimleri, projeleri, teknolojilerini göz önünde bulundurmanız ve belirtildiği gibi, kripto dünyasını şu anda hangi dönemin kontrol ettiğini ve ne kadar süreceğini anlamanız gerekmektedir. Bununla birlikte, büyüme dönemi geri döndüğünde patlama potansiyeline sahip olduğuna inandığımız ilk 10 kripto paranın bir listesini yaptık ve boğa koşuları bir kez daha kripto piyasalarına hakim olmaya başladı. Bunları inceleyin, kendiniz araştırın ve değerlendirmemize katılıyorsanız, onları desteklemeyi ve onlara yatırım yapmayı düşünün. Mayıs ayında yükselebilecek coinler aşağıdaki gibidir.

Solana

Listemizdeki ilki, şu anda piyasadaki en büyük Ethereum alternatifi olan Solana. Solana, geliştiricilerinin Ethereum’un yüksek ücretlerine ve talebe ulaşmak için ölçeklenemeyen yavaş ağına yeterince sahip olduktan sonra ortaya çıktı. Böylece sektördeki en ölçeklenebilir ağı oluşturdular ve böylece Solana doğdu.

Geliştiricilere göre, Solana gerekirse 100.000 TPS’ye kolayca ölçeklenebilir ve hatta ağın mücadele etmeye başladığı 400.000 TPS’ye yükseltmeyi bile başardılar. Bu inanılmaz ölçeklenebilirlik sayesinde, Solana hızla sayısız projeyi, geliştiriciyi ve kullanıcıyı kendine çekmeye başladı. Dolayısıyla gelecekte çok daha fazlasının geleceğine ve yerel parasını yeni zirvelere taşıyacağına inanıyoruz.

Shiba Inu

İkinci sırada Shiba Inu var. Bu, orijinal memecoin olan Dogecoin’den ve son 9 yıldaki başarısından ilham alan bir memecoindir. Bildiğiniz gibi, DOGE 2013 yılında bir şaka olarak, o zamanın kripto dünyasındaki havayı hafifletmenin bir yolu olarak, yaratıldı ve hayatta kalması asla beklenmiyordu.

Ancak, endüstrinin favori kriptosu haline geldi ve bu popülerlik onu bugüne kadar ayakta tuttu. Hatta bu, Shiba Inu’nun yaratılmasına yol açan bir memecoin trendine bile ilham verdi ve ilginç bir şekilde SHIB, geçen yıl DOGE’den kısa bir süre daha iyi performans göstermeyi başardı. Canlandırıcı yeni bir ekleme olarak, bunu tekrar yapabileceğine ve geçen seferden daha fazla fırlayabileceğine inanıyoruz.

MetaHero

Metahero, 3B avatarlar ve sanal nesneler oluşturmak için ultra gerçekçi 3B teknolojisini kullanan, deflasyonist bir gerçek yardımcı program belirteci olarak işlev gören ilginç bir projedir. Sosyal medya, oyunlar, moda, sanat ve hatta tıp için sanal temsilinizi oluşturmak için mükemmel bir projedir.

Dünyanın giderek daha fazla dijital hale gelmesi ve meta veri tabanlarının (dijital, blok zinciri tabanlı evrenler) dünyadaki en büyük trendlerden biri haline gelmesi nedeniyle bu listeye ait olduğuna inanıyoruz. Metaverse’ler oyun, sosyal medya ve hatta tüm sanal etkinlikler ve buluşmalar için kullanılabildiğinden, patlamaya devam edeceklerine ve bu projenin dijital dünyaları doldurmak için avatarlar ve öğeler oluşturmada oldukça popüler olacağına inanıyoruz.

Band Protocol

Dördüncü sırada, gerçek dünyadan blok zincirine bilgi ileten merkezi olmayan bir oracle ağı olan Band Protocol var. Chainlink’e benzer şekilde, Bant Protokolü, önemli verileri akıllı sözleşmelere beslemek için kullanılmaktadır. Dolayısıyla, sözleşmelerin şartlarının ne zaman yerine getirildiğini bilmelerini ve işlemelerini sağlar. Buna karşılık, akıllı sözleşmeler belirli eylemleri ne zaman tetikleyeceğini bilir.

Bununla birlikte, Band Protokolünün Chainlink’ten daha büyük yeteneklere sahip olduğuna inanıyoruz. Çünkü Cosmos (ATOM) blok zincirine dayanıyor ve Chainlink hala Ethereum’un ağına bağlı. Cosmos çok daha ölçeklenebilir olduğundan, kullanımı da çok daha ucuzdur. Bu nedenle gelecekte Chainlink’ten daha iyi performans göstermesi muhtemeldir.

Theta Network

Listenin yarısında, video akışı için oluşturulan blok zincirle çalışan bir ağ olan Theta Network var. Esasen proje, sektöre hakim olan Twitch ve YouTube gibi şirketleri bozmak ve herhangi bir rekabetin tehdit oluşturacak kadar uzun süre ayakta kalmasını engellemek istiyor.

Theta, kullanıcıların bant genişliğine ve yayıncıların içeriklerini aktarmak için kullanabilecekleri diğer bilgi işlem kaynaklarına katkıda bulunmalarına izin vererek, merkezi olmayan bir şekilde akış sunacaktır. Bu arada, kaynaklara katkıda bulunanlar, projenin yerel simgesi THETA’da ödüller alır. Tabii ki, günümüzde akış çok büyük ve daha da büyüyecektir. Dolayısıyla Theta’nın büyümek ve genişlemek için büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz.

Secret

Secret, dApp’lerin özel verileri kullanmasına izin veren, gizlilik odaklı, Cosmos tabanlı bir blok zinciridir. Akıllı sözleşmelerin diğer blok zincirlerinde çalışmasına benzer şekilde çalışmaktadır. Sadece burada akıllı sözleşmelere Gizli Sözleşmeler denir ve şifreli girdileri şifreli çıktılara aktarırlar.

Sonuç olarak, sözleşmeler yürütme sırasında her zaman şifreli kaldığı için veriler asla açığa çıkmaz. Son yirmi yılda sayısız veri kötüye kullanımı vakasıyla birlikte; veri gizliliği internet kullanıcıları arasında büyük bir endişe haline geldi. Bu yüzden Secret’ın çevrimiçi olarak gerçek bir gizlilik elde etmekle ilgilenen çok sayıda kullanıcı göreceğine inanıyoruz.

Aleph.im

Yedinci sırada, merkezi olmayan veritabanına sahip açık kaynaklı bir zincirler arası ağ olan Aleph.im var. Bu, bilgi işlem, dosya depolama ve merkezi olmayan bir kimlik çerçevesi gibi şeyleri içerir. Projenin amacı, sistemlerinin merkezi kısımlarını çıkararak uygulamaların ve protokollerin daha merkezi olmayan hale getirilmesine yardımcı olmaktır. Geriye tamamen merkezi olmayan mimari kalıyor. Bu nedenle, DeFi ekosistemini yeni bir toplam merkezsizleşme çağına itmeye yardımcı olabilmektedir.

DeFi 2 yıldır çok büyük ve herhangi bir durma belirtisi göstermiyor. Aslında, Aleph.im gibi projeler onun gerçek ademi merkeziyetçilik durumuna ulaşmasına yardımcı olabilmektedir. Bu yüzden bu projenin de hayatta kalmasını ve gelişmesini bekliyoruz.

AnySwap

İleriye dönük olarak, tokenlerin çeşitli platformlardan takas edilmesini sağlamak amacıyla Temmuz 2020’de başlatılan tamamen dağıtılan bir protokol olan Anyswap’a sahibiz. Başka bir deyişle, blok zinciri ağlarını, borsaları kullanmak zorunda kalmadan, servetinizi bir zincirden diğerine aktarmanın sorunsuz, hızlı ve ucuz bir yolunu sağlayacak şekilde bağlamayı amaçlayan bir zincirler arası işlem protokolüdür.

Bu, kripto dünyasında yıllardır aranan türden bir birlikte çalışabilirlik olduğundan; Projenin Web3 ortamında işlemlerin çok önemli bir parçası olabileceğine dair büyük bir şans olduğuna inanıyoruz.

Akash Network

Listemizin sonuna yaklaşırken Akash Ağımız var. Dünyanın ilk merkezi olmayan bulut bilişim pazarı ve DeFi için DeCloud görevi gören bir projedir. Uygulamalarınız için birkaç dakika içinde yapılabilen hızlı ve basit dağıtım sunan başka bir Web3 projesidir. Sunucuları kurmaya, yapılandırmaya veya yönetmeye gerek yoktur. Uygulamanızı tanımlamanız, kaynak gereksinimlerini belirlemeniz, fiyatınızı belirlemeniz gereken yalnızca birkaç adım var ve işiniz bitti.

Neyin konuşlandırılabileceğine gelince, proje, herhangi bir bulutta yerel ve kapsayıcılı uygulamanın Akash Network’ün merkezi olmayan bulutunda çalışabileceğini iddia ediyor.

Mines of Delernia

Son olarak Mines of Delarnia adlı bir projemiz var. Bu, Minecraft gibi oyunlardan ilham alan kendi metaverse’sine sahip blok zinciri tabanlı bir oyundur. Esasen proje, yatırımcıların satın alabilecekleri ve daha sonra bu araziyi oyunculara kiralayabilecekleri arazi parçaları sunmaktadır. Oyunculara gelince, çeşitli mineralleri, kaynakları, kalıntıları ve daha fazlasını madencilik yapmak ve bulmakla görevlendirilirler ve bu kaynakları ekipmanlarını geliştirmek ve madencilikte daha üretken ve daha hızlı hale getirmek ve daha fazlasını keşfetmek için yeni öğeler yapmak için kullanabilirler.

Alternatif olarak, bunları NFT şeklinde satıp ve karşılığında gerçek para kazanabilirler. Oyun, ana ağ sürümünü birkaç gün önce başlattı ve Minecraft’ın kendisinin yıllar içinde gördüğü başarı göz önüne alındığında, bunun büyük bir hit olacağına inanıyoruz.

Özetle Mayıs Ayında Yükselebilecek Coinler

Kripto para dünyası, her biri farklı bir şey yapmayı amaçlayan çeşitli kripto paralar doludur. Aynı sonucu elde etmek isteyenler de olabilmektedir. Ancak birinin diğerinden daha iyi olabileceği farklı yaklaşımlar kullanarak. Sonunda, bir yatırımcı olarak bu projeleri araştırmak, potansiyellerini tanımak ve patlamadan önce onlara yatırım yapmak ve bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olmak için bir yatırımcı olarak sizin göreviniz, bu Mayıs’ta izleyeceğiniz en iyi 10 proje listemizi oluşturduk.

Hepsinin ya da herhangi birinin gerçekten bu ay büyüyeceğini garanti edemesek de; bunlar kesinlikle bunu yapma potansiyeline sahip projelerdir. Sonunda, sadece göz önünde bulundurulması gereken projelere işaret etmek istiyoruz ve fırsat ne zaman ve ortaya çıkarsa, onu almaya hazır olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu