Coin Eğitimi

Meme Coin Nedir?

Kripto piyasalarında Elon Musk öncülüğünde ön planda tutulan bir yatırım aracı olarak kabul görmektedir. Meme coinleri kısa vadede kâr olarak gören bir çok yatırımcı mevcuttur.

Meme Coin Nedir? Son yıllarda memlerin kullanımında ve tanınmasında inanılmaz bir artış görüldü. Bunlar çoğunlukla internet ve sosyal medya aracılığıyla kopyalanan ve yayılan resimler, videolar veya metinlerdir.

Memler ilgi çekici çünkü eğlence amaçlı yapılıyorlar ama aynı zamanda siyasetten dine kadar her türlü konuda düşünceleri kışkırtıyorlar ve artık mem paralarıyla finanse ediliyorlar.

Memecoin’ler, 2021’de Dogecoin ve Shiba Inu’nun manşetleri ele geçirmesi ve diğer belirsiz; az bilinen meme paralarının bir ayaklanmasına ilham vermesi gibi konuşmalarla tüm öfke oldu. Ancak bir meme coinini tam olarak oluşturan nedir? Veya Dogecoin gibi bir meme jetonunu Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinden ayıran nedir?

Bu yazıda meme paralarını ve kripto endüstrisini nasıl şekillendirdiklerini tartışıyoruz.

Meme Coin Nedir?

Normal bir memenin trend olan bir konuya, parodi veya şakaya dayanması gibi, meme paraları da bir şakadan veya trend olan sosyal fenomenlerin bir parodisi olarak yaratılır. Örneğin Dogecoin’in kurucuları, 2013’te online olarak popüler olan bir Shiba Inu meme karakteri hakkında şaka olması gereken bir kripto para birimi programlayarak istemeden meme paralarının temelini oluşturdu.

Dogecoin’in kurucuları, kripto alanının kripto ile ilgili olduğu sürece herhangi bir projeye atlayacak spekülatörlerle dolu olmasıyla dalga geçiyorlardı. Örnek olarak Dogecoin ile, bir mem coini normal bir kripto paradan ayıran ana faktörlerden birinin, meme madeni paralarının fayda düşünülerek oluşturulmadığı gerçeği açıktır.

Meme Coin Örnekleri Nelerdir?

Meme Coin alınır Mı

Bu kripto para birimleri şakalara dayansa da; meme coinlerinin yükselen değeri ve popülaritesinden çok para kazanan ciddi bir yatırımcı topluluğuyla birlikte gelirler.

Örneğin Dogecoin, “Dogecoin insanların kripto para birimidir” tweetini atan Elon Musk gibi birinci sınıf milyarderlerin dikkatini çekecek kadar ileri gitti.

Bu tweet ile Dogecoin’in fiyatı fırladı. Dolayısıyla Elon Musk ve MarkCuban gibi diğerlerinin desteğiyle yükselmeye devam ediyor.

Shina Inu (meme madeni para sektöründe yeni olmasına rağmen), birçok kripto yatırımcısının desteğini bir noktada Dogecoin’in pazar payını bile aşacak şekilde harekete geçirdi.

Dogelon , Safemoon, TigerKing ve Hoge Finance; kripto alanında popülaritesi artan diğer meme coin örnekleri arasında sayılabilmektedir.

Ayrıca, kullanıcıları milyonlarca dolarla dolandıran bir Meme coini olan Squid Coin gibi şeyler de var.

Özetle Meme Coin Nedir?

Meme paraları aslında kripto para birimlerine dönüşen şakalardır. İnterneti çoğaltan iyi bilinen memlere ve şakalara dayanıyorlar. Yeni başlayanlarla ilgili olarak para toplamak için bir meme coin kullanabilmektedir. Bunları diğer ifşaatların yanı sıra öğretilebilir bir an olarak kullanabilirsiniz.

Normal kripto paraya benzer şekilde, meme coinleri mal ve hizmetlerin yanı sıra diğer çeşitli merkezi olmayan finans faaliyetleri satın almak için kullanılabilmektedir. Meme coinleri yükselmeye devam ettikçe, daha uzun süre mi dayanacakları yoksa tamamen yutturmaca mı oldukları herkes tarafından tahmin edilebilmektedir.

Kısacası, meme paralarında bazı potansiyel kısa vadeli değerler olabilmektedir. Ancak Bitcoin veya Ethereum gibi uzun vadeli bir değere sahip olacaklarını hayal etmek zor. Herhangi bir Meme parasına yatırım yaparken çok dikkatli olmak çok önemlidir.

Günümüzde meme coinler ile kısa vadede kâr edebileceğini düşünen birçok yatırımcı vardır. Bu nedenle Doge veya Shiba coinlerine ciddi talepler bulunmaktadır. Bu coinler artık misyonunu doldurduğunu düşünmekteyim. Alternatif olarak SafeMoon meme coinini incelemenizi öneririm.

Yatırım yapacağınız coinleri dikkatli seçmeniz gerekmektedir. Örneğin adet sayısı yeni bir coinde oldukça önemli bir etkendir. Birçok Türk kripto yatırımcısı fazla dikkat etmeden çeşitli coinlere yatırım yaparak gelir elde etmeyi düşünmektedir. Bu nedenle ciddi zararlarla karşı karşıya kalabilmeniz mümkündür. Soru ve düşüncelerinizi yorumlarınız ile bizlere bildirebilirsiniz. Bol şanslar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu