Coin Haberleri

Meta Pay Marka Başvurusu

Metaverse projeleri tüm dünyada yankı bulduğu gibi, Ülkemizde de yakından takip edilmektedir.

Meta Pay Marka Başvurusu ile kripto piyasalarında neler yapacağınıza dair konuları bu makalemiz içerisinde ele alacağız. Makalemize başlamadan önce önemli konu başlıkları.

  • Bir habere göre Meta, “Meta Pay” adıyla beş ticari marka başvurusunda bulunmuştur.
  • Kendisini, kullanıcıların kripto coinlerini; dijital varlıklar ve blok zinciri varlıkları aracılığıyla ticaret yapmalarını sağlamaya çalışan çevrimiçi bir sosyal yatırım ağı olarak tanımlıyor.

Meta Pay Marka Başvurusu

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta Platforms Inc’in; kripto ve blockchain ile ilgili ürünlerin hizmetlerini entegre edecek yeni bir dijital ödeme platformu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bir habere göre Meta, “Meta Pay” adıyla beş ticari marka başvurusunda bulunmuştur. Kendisini, kullanıcıların kripto coinlerini; dijital varlıklar ve blok zinciri varlıkları aracılığıyla ticaret yapmasını sağlamaya çalışan çevrimiçi bir sosyal yatırım ağı olarak tanımlıyor. Ayrıca kullanıcılara kimlik doğrulama ve kimlik doğrulama hizmetleri sağlayacaktır.

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg kısa süre önce metaverse ile ilgilendiğini açıkladı. Bununla birlikte, Meta Pay’in ticari marka başvuruları, metaverse hakkında herhangi bir ayrıntı sağlamadı. Ancak kesinlikle kripto varlıkları ve blok zincirine odaklandı. Aralık ayında metapay.com alan adını alması için yaklaşık 60 milyon dolar harcanmıştır.

Meta, Kripto Benimsemesinde İlerliyor

Ticari marka dosyalama açıklaması ayrıca onu e-ticaret için oluşturulmuş indirilebilir bir bilgisayar yazılımı olarak tanımladı. Bunlara mal ve hizmet siparişi vermek veya satın almak ve hatta bir kripto cüzdanı olarak hizmet etmek dahildir. Belge ayrıca, kullanıcıların kripto varlıklarına yatırım yapmasının yanı sıra kripto değişim hizmetleri sunacağını da açıklıyor.

Meta, yüksek dijital varlık talebinden yararlanmak için kripto alanında tam bir hamle yapmayı planlamıştır. Mart ayında, metaverse ve blockchain teknolojisi ile ilgili sekiz ticari marka başvurusunda bulunmuştur. Bu ay Zuckerberg, ekibin Instagram’a NFT ekleme olanaklarını araştırdığını açıkladı. Ayrıca gerçek dünyadaki varlığını genişletmek için San Francisco Körfez Bölgesi’nde metaverse temalı bir perakende mağazası açtı. Mağaza müdürü Martin Gilliard’a göre fikir, insanların ürünleriyle ilişki kurmalarına yardımcı olmaktır.

Meta Mağazası, insanların gelecekte ürünlerimizin Metaverse’e nasıl geçiş kapısı olabileceği konusunda bu bağlantıyı kurmalarına yardımcı olacak. Mağazamızda Metaverse satmıyoruz. Ancak umarız insanlar gelip; ürünlerimizin kendilerini ona bağlamaya nasıl yardımcı olacağı hakkında biraz daha bilgi sahibi olurlar.

Ancak çok kötü bir başlangıç ​​yaptı. Üç aylık raporu, metaverse odaklı birimi Reality Labs’in; 2022’nin ilk çeyreğinde 3 milyar dolara yakın kaybettiğini ortaya koydu. Meta hissesi de önemli bir düşüşte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu