AltCoin Haberleri

MetaVerse Coinleri Hangileri?

Yakın zaman diliminde içerisinde kripto para piyasalarında sıkça gündeme gelen MetaVerse Coinleri hakkında yaşanan gelişmeleri değerlendireceğiz.

En İyi MetaVerse Coinleri Hangileri? Birçok kripto para yatırımcısının yakından takip ettiği MetaVerse coinleri arasında en çok işlem görenleri değerlendireceğiz.

Geçen yıl muhtemelen NFT’lerin yılı olarak hatırlanacaktır. Dolayısıyla 2021’de ortaya çıkan tek trend, değiştirilemez tokenler değil. DeFi, 2020’de başladıktan sonra hala güçlü bir şekilde zorluyordu. Bu nedenle 2021’in son birkaç ayı aslında 2022’de en büyük trend Metaverse projesidir.

En İyi MetaVerse Coinleri Hangileri?

Kripto piyasası kendi başına metaverse’in yükselişine doğru ilerliyor. Ancak Facebook Meta’ya yeniden markalaştıktan sonra ona ışık tuttuğunda trend patladı. Artık arka planda sessizce sanal dünyalarını geliştiren tüm projeler, bir anda kendilerini mercek altına aldı. Dolayısıyla onlara yeni geliştiriciler, yeni kullanıcılar ve çok daha fazla para kazandırdı. Buna rağmen yükselişlerinin daha yeni başladığını bekliyoruz. Bunlardan bazılarına yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, Ocak 2022’de izlemenizi önerdiğimiz en yüksek potansiyele sahip projelerden bazıları burada.

Decentraland (MANA)

Listemizdeki ilk Decentraland. Bu, kullanıcıların dijital arazi satın almalarını ve her türlü amaç için kullanmalarını sağlayan dijital dünyayı geliştiren, yıllardır var olan bir projedir. Decentraland’ın arazileri, dApp’lerin, oyunların, çeşitli yeni protokollerin ve daha fazlasının geliştirilmesi için kullanılabilmektedir.

Dijital koleksiyonlarınızı ve sanat eserinizi NFT’ler şeklinde sergileyebileceğiniz sanat galerileri olarak kullanılabilirler. Sanal etkinlikler düzenlemeniz için bile kullanılabilmektedir. Sadece bir hafta önce, birisi projeyi, dünyada katılmak isteyen herkes için bir Yeni Yıl kutlaması düzenlemek için kullandı. Başka bir örnek, Decentraland’da kendi etkinliğini başlatmak üzere olan Avustralya Açık’tır.

Özellikle COVID-19 hala gelişmekte olduğundan ve insanların daha geleneksel buluşmalar düzenlemesini engellediğinden, bu tür etkinlikler yalnızca daha yaygın hale gelecektir. Bu nedenle bu projenin kesinlikle parlak bir geleceği var.

Axie Infinity (AXS)

Sırada, yatırımcıların dijital canavarları satın almasına, satmasına ve üretmesine izin vermek için NFT’leri kullanan en büyük metaverse tabanlı oyun olan Axie Infinity var. Pokemon’dan ilham alan oyun, geniş açık dünyasında gezinmenize, diğer oyuncuları aramanıza ve onlarla savaşmak için NFT tabanlı canavarlarınızı kullanmanıza olanak tanır. Kazanan, NFT’ler ve projenin yerel kripto para birimi AXS biçiminde ödüller alır.

NFT’ler herhangi bir zamanda oyundan çekilmemiz veya üçüncü taraf NFT pazarlarında satılabilmektedir. Veya canavarlarınızı yenilerini üretmek için kullanabilmektedir. Her savaşı sizin için kazanabilecek en güçlü melezlerden bazılarını yapmanız için 500’den fazla canavar vücut parçasıyla güçlendirebilirsiniz.

Tek sınır hayal gücünüzdür. Dolayısıyla bu oyunu denemeniz ve strateji oluşturmanız şiddetle tavsiye edilmektedir. Ve artan popülaritesi sayesinde, talep arttığında ortaya çıkacak fiyat artışı göz önüne alındığında, yerel tokeni AXS kesinlikle elde tutulmaya değer.

Axie

Sandbox (SAND)

Ardından, kullanıcıların çeşitli oyunlardan dijital varlıklar oluşturmasına, satın almasına ve/veya satmasına izin vermek için sanal dünyasını kullanan bir proje olan The Sandbox var. Projenin ana hedefi, blok zincir teknolojisini ve oyun oynamayı bir araya getirmektir ve bunu, kullanıcıların kendi oyunlarını başlatmalarına ve oyna-kazan modelini kullanarak oyuncularını güçlendirmelerine izin vererek yapar.

Oyunların keyfini çıkarma ve tek başına oynamak için ödüller kazanma yeteneği ile The Sandbox, oyun topluluğu arasında en çok tercih edilen metaverse projelerinden biridir. Bunun da ötesinde, evreni, oyuncuların piyasada kendi başına devrim yaratacak olan blok zinciri tabanlı varlıklar oluşturmasına ve toplamasına da olanak tanır.

Ancak The Sandbox’ın bu kadar popüler olmasının ana nedeni, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe güvenmesidir. Başka bir deyişle, oyuncuların kendilerini ifade etmelerine, her zaman yapmak istedikleri oyunları yaratmalarına, başkalarına sunmalarına ve aynı zamanda ilgili herkes için kârlı olmasına olanak tanır. Basitçe söylemek gerekirse, bu tüm taraflar için bir kazanç durumudur. The Sandbox’ın SAND tokenlerini bu Ocak ve sonrasında çok yakından izlenmeye değer kılan da budur.

İllüvyon (ILV)

Illuvium, popülaritesi hızla artan başka bir blockchain tabanlı oyundur. Proje, Ethereum’un ağına dayanmaktadır. Oyun topluluğuna bir açık dünya fantezi savaş oyunu sunmaktadır. Aslında, Illuvium, Ethereum’da şimdiye kadar oluşturulan ilk AAA oyunu olarak adlandırıldı. Özellikle hem oyun hem de DeFi hayranı olanları hedefliyor. Bu iki yönden sadece birine önem verenlere gelince; projenin diğerlerine de ilgi duymalarını çok yakında sağlaması muhtemeldir.

Illuvium, dünyasında Illuvials adlı yaratıkların yaşadığı bir oyundur. Bu yaratıklar oyuncular tarafından yakalanıp ve oyun boyunca savaşlarda kullanılabilmektedir. Axie’ye benzer şekilde, yaratıklar NFT biçiminde gelir. Oyuncular bunları oyunda kullanabilir veya kâr için başkalarına satabilir.

Güçlü bir canavar koleksiyonu oluşturma, zindanları boşaltma, patronları yenme ve ödüller kazanmanız için çok önemlidir. Oyun, çeşitli bölgelerine dağılan 100’den fazla benzersiz İllüviyal ile tamamen 3B bir ortama sahiptir. Ve her yaratık, tıpkı dünyanın kendisi gibi birinci sınıf sanatçılar tarafından tasarlanmıştır.

MyNeighborAlice (ALICE)

Son olarak, MyNeighborAlice’imiz var. Bu, oyunculara sanal adalar sağlamak için metaverse kullanan çok oyunculu bir oluşturucu oyunudur. Oyuncular adaları satın alabilmektedir. Mevcut eşyaları toplayıp, yenilerini inşa edebilmektedir. Yeni arkadaşlarla tanışıp ve daha fazlasını yapabilmektedir. Oyun, Animal Crossing dahil olmak üzere diğer geleneksel oyunlardan esinlenmiştir.

Alice

Bu nedenle, geleneksel oyunların en iyi yönlerini (kriptolardan daha çok oyunlarla ilgilenenler için eğlenceli bir anlatı) ve teknolojiyle ve oyun oynarken kazanma olasılığıyla daha fazla ilgilenenler için NFT’lerle dolu zengin bir ekosistemi birleştirir.

Bu arada, MyNeighborAlice ayrıca ALICE adlı yerel bir simgeye de sahiptir. ALICE, oyuncuların varlık satın almak ve oyunun özel pazarında özel beceri setleri elde etmek için kullanabilecekleri bir oyun içi para birimi olarak kullanılabilir. Kripto paralar aynı zamanda çeşitli tekliflere oy vererek ve yapılacak bir şey olduğunda topluluğunun bir karara varmasına yardımcı olarak projeyi yönetmeye yardımcı olmak için de yararlıdır.

Ve eğer sadece oyununuzu huzur içinde oynamak ve aynı zamanda mümkün olduğunca fazla para kazanmayı istiyorsanız, ALICE aynı zamanda stake etmede kullanmak için harika bir kripto para birimidir.

Özetle MetaVerse Coinleri Hangileri?

Bununla, Ocak 2022’de izlenecek en iyi 5 metaverse belirteçleri listemizi tamamlıyoruz. Bu ay ilerlemeye devam ettikçe yeni projelerin ortaya çıkması muhtemeldir. Aynı şey şüphesiz yılın geri kalanı için de geçerlidir. Ama şu anda, bunlar meta veri deposu sektörünün sunduğu en iyi şeyler; bu yüzden onlara bakın, araştırmanızı yapın.  Bulduklarınızı beğenirseniz, onlara bir şans vermekten çekinmeyin.

Bu makalemizde en iyi Metaverse Coinleri Hangileri bunları değerlendirdik. İşlem hacmine göre 5 kripto para birimini sizler için listeledik. Bol şanslar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu