Bitcoin Haberleri

Nisan’da Bitcoin Çıkacak Mı?

Birçok kripto para yatırımcısı Nisan ayına odaklandı. Boğalar bu ay içerisinde etkili olacak mı? Uzmanların görüşlerini bu makalemizde derledik.

Nisan’da Bitcoin Çıkacak Mı? Geçtiğimiz yılda oldukça kısa zamanlı bir boğa sezonu etkisini göstermiştir. Bu nedenle birçok yatırımcı tatile çıkmadan önce ciddi bir kazanç elde etmek isteyecektir.

Birçok kripto analizcisi ciddi bir sıçrayış beklemektedir. Bunun tam tersini iddia eden JPMorgan ciddi bir çekilme olacağından bahsetmektedir. Sizler için derlediğimiz bu makalemizi incelemenizi tavsiye ederim.

Nisan’da Bitcoin Çıkacak Mı?

  • ABRA’nın CEO’su, Ethereum’un yıl sonuna kadar 40 bin dolara ulaşabileceğine inanmaktadır.
  • Analist, Nisan ayının Bitcoin için tarihi bir ay olduğuna inanmaktadır.

Bir kripto analisti ve YouTuber, yakın tarihli bir videoda, Ethereum tarafından yönetilen dijital varlıkların bu ay patlama olasılığını desteklemek için ilginç verilerle yatırımcıların umudunu yeniden alevlendirdi. “Kripto Nisan ayında patlamaya hazırlanıyor” başlıklı videoda, Nisan ayının son dokuz ayda Bitcoin için tarihsel olarak yükseliş ayı olduğunu belirtti.

2013, 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında Bitcoin’in sırasıyla yüzde 50; yüzde 32, yüzde 33, yüzde 34 ve yüzde 34’lük bir büyüme gördüğünü belirtti. Yalnızca 2014, 2015 ve 2021, dijital varlık için olumsuz bir kazanç gördü. Buna ek olarak, Bitcoin’in teknik olarak yükselişe geçtiğine ve inanılmaz bir kullanıcı büyümesi gördüğüne inanmaktadır. Şu an itibariyle, halihazırda çıkarılan 21 maksimum Bitcoin arzının 19 milyonu ile sadece iki milyon Bitcoin çıkarılmaya devam ediyor. Ayrıca Bitcoin’in çıkarılma hızının zamanla yavaşladığını ve son Bitcoin’in 2140 yılına kadar çıkarılmasının beklendiğini belirtti.

Bitcoin’in Son 1 Yıl İçerisindeki Fiyatı

ABRA Ne Düşünüyor?

  • ABRA’nın CEO’su bu yıl Ethereum başına 40 bin dolar görünce şaşırmayacak.

Öte yandan Ethereum, özellikle bu hafta 77 milyon dolar gelir kaydettikten sonra çok yükseliş gösteriyor. Verilere göre, Google Ethereum için arama yapıyor ve kurumsal ilgi tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın. Bunun da ötesinde, Ethereum son zamanlarda piyasa değerinde Bank of America’yı geçti. Ek olarak, Ethereum’un yaklaşık yüzde 11,3’ü merkezi bir borsada tutuluyor.

Başka bir veri, ETH staking için bekleyen 423.000’den fazla Ethereum aktivasyonu olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, Ethereum’daki toplam NFT satış hacmi şu anda 51 milyar doları aştı. EIP-1559’un piyasaya sürülmesinden bu yana iki milyondan fazla ETH’nin yakıldığını belirtmekte fayda var.

ABRA’nın CEO’su Bill Barhide, özellikle tüm bu inanılmaz rakamlar ve başarılarla birlikte Ethereum’un bu yıl 40.000 dolara ulaşmasına şaşırmayacağını iddia ediyor.

Vitalik’in Google araması en son bu kadar yüksek olduğunda, Ethereum bir ayda 2 kat arttı.

Binance’in, eski Microsoft Exec Rohit Wad’ın CTO olarak atanmasıyla düzenleyicilerin ve ana akım finansın güvenini kazanmaya çalıştığı için bu ay patlaması da bekleniyor. Analist, bunların ve kripto alanında devam eden diğer birçok faaliyetin, kripto değerini bu ay aya göndermek için yeterli bir katalizör olabileceğine inanmaktadır.

Solana ve Cardano Patlamaya Hazır

CME Group’un yakın zamanda Solana ve Cardano için vadeli işlemler sunmayı düşündüğü bildirmiştir. Analiste göre bu, protokoller büyüdüğünde oluyor. Fantom ayrıca Fantom ekosisteminde ekip oluşturmayı artırmak için 335 milyon FTM teşvik programı duyurdu. Bunun da ötesinde; NFT pazaryeri OpenSea, kredi kartı ödemeleri için destek sağlayarak hizmetlerini daha geniş kitlelere yayar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu