Bitcoin Haberleri

Önemli Bitcoin Fiyat Tahmini

Kazançlarının bir miktarını bitcoine yatıran MicroStrategy firmasından bitcoin fiyat tahmini

Dünyanın önemli yazılım şirketlerinden birisi olan MicroStrategy önemli bitcoin fiyat tahmini yaparak dikkatleri üzerine çekti.

  • Saylor, şirketinin Bitcoin varlıklarını yakın zamanda satma planının olmadığını ve uzun bir oyunda olduklarını söyledi.
  • Terra çöküşünün ardından kripto düzenlemelerinin Bitcoin ve kripto alanı için faydalı olacağını da sözlerine ekledi.

Önemli Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin’deki son fiyat düzeltmesi perakende yatırımcıların güvenini sarstı. Ancak, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un iyimserliğini caydırmak için yeterli değil. Yahoo Finance ile yaptığı son röportajda Saylor, uzun vadede olduklarını ve Bitcoins firmalarını elinde tuttuklarını söyledi.

Fiyat hedefi yok. Sonsuza kadar yerel zirveden bitcoin alacağımızı umuyorum. Ve bitcoin’in milyonlara gideceğini umuyorum. Bu yüzden çok sabırlıyız. Bunun paranın geleceği olduğunu düşünüyoruz.

Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasasının Federal Rezerv tarafından parasal sıkılaştırmanın kurbanı olduğunu da sözlerine ekledi. Sonuç olarak, yatırımcılar daha riskli varlıkları satıyorlar. Saylor, Bitcoin’i paranın geleceği olarak görmenin yanı sıra, Bitcoin’i ödemelerin geleceği olarak da görüyor. Bu, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in yakın zamanda söylediklerinin aksine.

Saylor, Lightning Network’ün Bitcoin’in işlem kabiliyetini artırmasına yardımcı olacağından emin. Ekledi:

Ödemeleri ve işlemleri yüksek hızda yapacaksanız, etik olarak sağlam, ekonomik olarak sağlam ve teknik olarak sağlam bir temel katmana ihtiyacınız olacak. Bitcoin budur. Ama sonra, Lightning gibi bir katman 2’de milyarlarca ve milyarlarca işlem yapılacak.

Bitcoin Planlarında Değişiklik Yok

MicroStrategy, bilançosunda zaten büyük bir Bitcoin yığını tutuyor ve piyasa çöküşü sırasında tek bir BTC bile satmadı. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50’den fazlasını düzeltmiş olsa bile, şirket onları uzun vadede tutmaya devam etmeyi planlıyor.

MicroStrategy, Mart sonu itibariyle şaşırtıcı bir şekilde 2,9 milyar dolar değerinde 129.218 bitcoin tutuyor. 2 Mayıs itibariyle, şirketin BTC varlıkları ortalama 30.700 dolar fiyatta. Kısa süre önce bu ay Microstrategy CFO’su olarak atanan Andrew Kang şunları söyledi:

Şu an için satma niyetimiz yok. Satacağımızın farkında olduğum hiçbir senaryo yok. MicroStrategy, hissedarlarından herhangi bir bitcoin hissesini satma baskısı ile karşılaşmadı. Yatırımcılarımız stratejimizle çok uyumlu.

Daha yeni oynaklığın bir kısmı kesinlikle bitcoin dışındaki bazı faaliyetlerin etrafındaydı. Bizim için bunu piyasa perspektifinden izliyoruz, ancak bitcoin için stratejimize aykırı herhangi bir sorun oluşturduğuna inandığımız temel bir şey yok.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, TerraUSD ekosisteminin son çöküşünden de bahsetti. Düzenleyicilerin piyasaya kripto düzenlemeleri getirme sürecini hızlandırmasını bekliyor. Saylor, bunun hem sektör hem de Bitcoin için iyi olacağını söylemektedir. “Bu sektör için iyi olacak. Zamanla insanlar eğitim aldıkça ve rahatladıkça bu sıkıntıdan kurtulacağımızı düşünüyorum” dedi.

“İnsanlar bitcoin’in neden her şeyden üstün olduğunu anladığında, kurumlar büyük meblağlarla gelecek ve neden 19.000’den farklı olduğumuza dair bu muazzam açıklamayla mücadele etmek zorunda kalmayacağız. kripto jetonları” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu