Bitcoin Haberleri

Portekiz’de Bankalarda Bitcoin Hesabı

Son yıllarda birçok ülke kripto paralarla çeşitli yasal düzenlemeler yapmayı hedefliyordu. Bu ülkeler arasında net bir sonuç sağlayan ilk ülke Portekiz oldu.

Portekiz’de Bankalarda Bitcoin Hesabı ile yatırımcılar kripto paralarını yasal olarak saklayabilecektir. Kripto endüstrisi, son birkaç yılda benimsenmede keskin bir artış gördü. Bazı ülkeler yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimlerine yönelirken, bazıları Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden El Salvador veya BTC’yi ordusu için kripto bağışları almaya başlamak ve savaşmak için yasallaştıran Ukrayna gibi dijital ödemeleri bile benimsedi. işgalci Rusya’ya karşı.

Ülkeler, genellikle büyük sonuçları olan küçük adımlarla; birbiri ardına kripto endüstrisine kapılarını açmak için nedenler veya mazeretler buluyor. Bunun bir örneği, ülkenin merkez bankası nihayet ülkenin yerel bankalarından birine kripto endüstrisi ile çalışmaya başlaması için izin verdiği için Portekiz’de görüldü.

Portekiz’de Bankalarda Bitcoin Hesabı

Son raporlara göre Portekizli Bison Bank; Portekiz merkez bankasından kripto lisansı alan ilk yetkili banka oldu. Ülkenin merkez bankası Banco de Portugal, bu Perşembe günü yeni hareketle ilgili duyuruyu paylaştı ve Bison Bank’ın kripto endüstrisi ile uğraşmak için yeni bir bölüm geliştireceğini ortaya koydu. Bu yeni, özel iş bölümü Bison Digital Assets olarak bilinecek.

Amacı, sanal bir varlık değişimi olarak çalışmak olacaktır. Bu aynı zamanda onu Portekiz’de bir merkez bankası tarafından yetkilendirilmiş resmi bir bankaya ve kripto para birimleriyle ilgilenen, saklama ve alım satım hizmetleri sunan bir şubeye ait olan ilk kuruluş haline getirecek.

Bunun da ötesinde, Bison Bank aynı zamanda varlık yönetimi, mevduat ve yatırım bankacılığı gibi; Hem bireysel hem de kurumsal müşteriler için mevcut olan ve daha fazlasını sunan bir kurumdur. Banka aslında Hong Kong merkezli bir Çinli özel sermaye grubuna ait.

Bitcoin Ne Zaman Çıkar?

Portekiz dijital para birimlerine mi açılıyor?

Portekiz merkez bankasının Bison Bank’a lisans verme kararı, Portekiz’in kriptoya ısınmasına işaret eden geçmiş faaliyetler ve sinyaller olduğu göz önüne alındığında o kadar da şaşırtıcı değil. Örneğin, bu yılın Mart ayında merkez bankası; Portekiz merkezli bir zincir tabanlı kripto ödeme firması Ultrust’a tüm kategorileri kapsayan ilk tam VASP lisansını verdi. Bu, o zamanlar için büyük bir haberdi.

Bundan önce, Haziran 2021’de Banco de Portugal ayrıca iki dijital para birimi borsasına; Mind The Coin ve Criptoloja ticaret lisansı verdi. Lisanslar, platformun VASP olarak çalışmasına izin verdi. Son olarak merkez bankası; Luso Digital Asset adlı başka bir platforma da ek bir lisans verdi.

Tüm bunlar, Portekiz’in kripto endüstrisi fikriyle yavaş yavaş daha rahat hale geldiğinin sinyalini verdi. Şimdi ilk finans kurumu lisanslı bir kripto ticareti / saklama hizmeti haline geldi. Portekiz’in kurumsal yatırımcılarının acele etmesi sadece bir zaman meselesi. Banka aracılığıyla kripto endüstrisine girmesi oldukça olumlu. Bu da diğer bankaları ve daha fazla kripto ve perakende yatırımcıyı cezbedecek ve Portekiz’de benimsenmeye devam edecek.

Sonuç olarak; Bitcoin 2022 yılını teğet geçecek gibi görülmektedir. Dolayısıyla birçok uzman yatırımcı 2023 yılında yeni bir ATH kırmasını hedeflemektedir. İlerleyen zaman dilimlerinde kripto paralarla ilgili tüm gelişmeleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşacağız. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek anlık gelişmelere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu