AltCoin Haberleri

Ripple Davası Sonuçlandı Mı?

Yıllardır süren bir dava, Bu dava yüzünden en büyük rakipleri LTC, DASH, ZEC gibi altcoinlerin fiyat olarak oldukça gerisinde kalan bir altcoin.

Ripple Davası Sonuçlandı Mı? Kripto para birimleri arasında bilinen en eski altcoinlerden birisi olan Ripple’ın SEC ile başı dertte. Piyasaya ilk sürüldüğünde eş değer rakiplerinin fiyatları günümüzde 100 Doların üzerindedir.

Xrp/Usdt paritesi şimdilik 0.73 centten işlem görmektedir. Dava Ripple aleyhine sonuçlanırsa ciddi bir fiyat artışı bekleyen yatırımcılar mevcuttur. Trend altcoinlerden birisi olan Xrp ciddi bir yatırımcı kitlesine sahiptir. Bu nedenle birçok kripto para yatırımcısı bu altcoinle ciddi bir şekilde ilgilenmektedir.

Ripple Davası Sonuçlandı Mı?

  • Bir yılı aşkın yasal gerilimin ardından kaynaklar, Ripple ile SEC arasındaki davanın bir anlaşmayla sona erdiğini ortaya koyuyor.
  • Anlaşmadan sonra, XRP’nin fiyatı yükselebilmesi mümkün ve benimsenme oranında bir artış olabilmesi mümkündür.

Son olarak, Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava savaşı sona erdi, kaynaklara göre. Bir yıllık artı bir davanın ardından Ripple; SEC’in şirkete olan bakışları olmadan taze bir nefes alabilmektedir. Konuyla ilgili kaynaklar, şirketin ve SEC’in bir uzlaşma anlaşmasına vardığını bildirdi. Kaynaklardan biri, anlaşmayla ilgili resmi açıklamanın önümüzdeki hafta yapılacağını da sözlerine ekledi.

Ripple ve SEC’in Yasal Savaşı Sona Eriyor

Anonim bir kullanıcı Twitter’da şunları yazdı:

Söylentiyi başka duyan var mı? Yerleşti. SEC ve Ripple davasındaki tüm personeller yeniden atanmıştır. Kamuoyunda haberlere bir hafta kaldı.

Ayrıca Twitter kullanıcısı, Komisyonun şu anda yasadışı para birimlerini kovuşturmak için işe aldığını da sözlerine ekledi. Birçok kişi SEC ve Ripple arasındaki uzun süredir devam eden davanın sonunu dört gözle beklediği için tweet, çok sayıda tepki topladı. BitBoy Crypto YouTube Kanalı kurucusu Ben Armstrong da bilgilere tepki gösterdi. Birçok Ripple hayranı gibi, kripto yatırımcısı da söylentilerin doğru olmasını umuyor. Şu yorumda bulunmuştur:

Bunun doğru olması için dua ettiğimi %100 onaylayabilirim. 1 Ekim’den beri yatsı dualarıma dahil ettim.

XRP Mahkeme Sonucu

Ripple ve SEC davasına ilişkin söylentiler ilgi odağı haline gelmeden önce, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse SEC ile diğer davalar hakkında konuşmuştu. SEC başkanı Gary Gensler’den alıntı yapan Garlinghouse, ajansın bazı davaları kaybetmeyi beklediğini söyledi.

O sırada, Gary Gensler’in ilgili gibi görülmektedir; SEC’e karşı Ripple davasına atıfta bulunup bulunmadığından emin değildir.

Ripple’a karşı SEC davası, emsal teşkil eden doğası nedeniyle geniş çapta takip edildi ve SEC, Ripple’dan bir örnek yapmak istiyor. Öncelikle, Ripple kendi çıkarlarını ve ağdan yararlanan blok zinciri kullanıcılarının çıkarlarını savunmak istedi. Çoğu XRP sahibi, XRP’nin ABD dijital varlık borsalarında yeniden listelendiğini görmek için davanın bitmesini istiyor.

Ripple ve SEC Davasıyla İlgili Gelişmeler

Daha önce, Ripple ve SEC aylar önce her iki tarafın da lehine sonuçlanmayan bir tahkim kararı aldı. Hogan & Hogan hukuk firmasının ortağı olan avukat Jeremy Hogan, SEC ile Ripple arasında bir saatlik bir uzlaşma görüşmesi olacağını gösteren belgeleri paylaştı. Tartışma, gerçeğin ortaya çıkarılmasından 14 gün sonra planlanmıştır.

Ripple ve SEC’in yeni müzakerelerinin olumlu bir sonuçla sonuçlanabileceğine dair umutlar yüksek. Yargıç Sarah Netburn, perde arkasındaki davayla ilgili tüm belgeleri inceliyor. Belgeler, Garlinghouse’un seçilen SEC temsilcileriyle yaptığı görüşmeleri, SEC’in başlangıçta öne sürmeye itiraz ettiği belgeleri ve Hinman’ın 2018 konuşmasını içeriyor. Jeremy Hogan dedi ki:

Evet, birkaç ay önce bir saatlik bir uzlaşma tartışması oldu. Anlaşma olmadı, bu da bir sonraki en olası anlaşma zamanının arabuluculukta olacağı anlamına geliyor… ve bu, TÜM belgeleri kamerada gören tek ve tek YARGIÇ NETBURN tarafından düzenlenecek.

Birkaç kanıt, Ripple’ın XRP teklifi sırasında herhangi bir menkul kıymet yasasını ihlal etmediğini gösteriyor. SEC’in Ripple ile bir anlaşmaya varacağına dair umutlar yüksek. Daha önce yayımlamış olduğumuz XRP Mahkemesi makalemizde önceki gelişmeleri inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu