Coin Haberleri

Ruslar Bitcoini Yasaklayacak Mı?

Ruslar kripto yasağı konusunda ikiye bölündü. Rus menşeili Ethereum gibi yüksek likiditeye sahip kripto para birimlerini ciddi bir risk bekliyor mu?

Ruslar Bitcoini Yasaklayacak Mı? Çin ve Hindistan’dan sonra Rusya’da kripto para yasağı gelmesi muhtemel olarak görülmektedir. Ülkede kripto para yasağı konusu oldukça ciddi boyutlara taşınmıştır. Yasağı savunanlarda var, Tam tersine yasaklanmamasını isteyenlerde.

Ruslar Bitcoini Yasaklayacak Mı?

Ruslar kripto yasağı konusunda ikiye bölündüğü görülmektedir.
Daha fazla Rus kriptoyu öğreniyor.
Ruslar yılda 5 milyar dolarlık kripto para işlemi yapıyor.

Rusya, son birkaç gündür kripto sektörüyle ilgili çok fazla haberin merkezi oldu. Ülke ve üst düzey yetkilileri, dijital varlıkların kullanımı ve tutulması konusunda bir yol düşünüyorlar. Bu, yakın zamanda herhangi bir ilerleme olmaksızın hala hareket halindeyken, yakın zamanda yapılan bir anket, Rusların hükümetlerinin yaklaşımı konusunda ikiye ayrıldığını gösterdi. Rusya Kamuoyu Merkezi’nin son yayınına göre, yeni bir çalışma vatandaşların yaklaşan yasak hakkında ne düşündüklerini gösterdi.

Rusya Nüfusunun %17’si Aktif İşlem Yapmakta

Araştırma, Rusya’nın merkez bankasının dijital varlıkları yasaklama kararına karşı çıkan birkaç hükümet yetkilisinin sırtından yürütüldü. Gerçekleştirilen ankette, ağırlıklı nüfusun %64’ü şu veya bu şekilde Bitcoin’i duymuştur. Anket ayrıca, %17’sinin dijital varlıklar konusunda bilgili olduğunu belirtti.

Bu son sonuç, sonuçların mevcut sonuçların dört katı altında olduğu 2017’de gerçekleştirilen önceki bir anketten bir yükseltmedir. Bununla birlikte, dijital varlığı duymayan toplam katılımcı sayısı, %11 ila yaklaşık %19 arasında bir düşüş yaşadı. Rusya Kripto ekonomi Derneği tarafından yakın zamanda yapılan bir açıklamada; 17 milyondan fazla vatandaşın dijital cüzdanları var. Bir başka duyuru da, Rusya genelinde dijital varlıklara yatırılan miktarın 67 milyar dolar civarında olduğunu gösteriyor.

Ruslar Yılda 5 Milyar Dolarlık Kripto Para İşlemi Gerçekleştirmektedir

Dijital varlık alanı yıllar içinde büyük ölçüde büyürken, Moskova onu düzenleme için ayırdı. Şu anda, ülkedeki merkez bankası, Rusya genelinde kripto faaliyetlerine genel bir yasak getirdi. Bu, birçok analist ve yatırımcıyı, bankanın önümüzdeki haftalarda bir düzenleme geliştirebileceğini belirterek; bankadan memnuniyetsizliklerini göstermeye itti.

Banka hareketini kabul eden ve reddedenlerin oranı ise %32. Ancak, katılan nüfusun %33’ü ne olduğuyla ilgilenmiyor. Rusya, kripto işlemlerinde yıllık 5 milyar dolarlık bir rakamla övünse de; katılımcıların %80’inden fazlası kripto satın almayı düşünmediklerini söylüyor. Yatırım varlıklarının ne kadar iyi olduğuna bakıldığında, katılımcıların %56’sı bunun kötü olduğunu söylerken birbirlerinden çok uzak değiller. Katılımcıların %22’si bunun iyi bir yatırım seçeneği olduğunu düşünmektedir.

Özetle Ruslar Bitcoini Yasaklayacak Mı?

Dünya genelince kripto para birimleri ciddi bir ekonomik boyuta ulaştığı görülmektedir. Bu merkeziyet siz borsada Rusya kârlı ülkeler arasında görülmektedir.

Başta Ethereum olmak üzere birçok kripto para birimi Rusya menşeili olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla olası bir kripto para yasağı Rus ekonomisine ve birçok yatırımcıyı oldukça kötü etkileyeceği aşikardır.

Kripto para dünyası için oldukça önemli bu haberin tüm gelişmelerini bloğumuzdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu