AltCoin Haberleri

Shiba Değer Kaybediyor

Birçok Türk kripto para yatırımcısının tercih ettiği altcoinler arasında yer alan shiba ciddi değer kaybetti.

Shiba değer kaybediyor. Geçtiğimiz yıl ciddi bir gelişme kaydeden shiba ciddi bir geri çekilme ile karşı karşıya. Geçtiğimiz hafta Luna altcoininde yaşanan facia sonrası birçok kripto para birimine olan güven azalmıştır. Bu nedenle altcoinlerde oldukça fazla değer kaybı gözlemlenirmiştir. Shiba hakkında yer alan değerlendirme makalemizi inceleyebilirsiniz.

Shiba Değer Kaybediyor

  • Finder.com tarafından ankete katılan uzmanlar, Shiba Inu’nun orta vadede sıfıra gideceğini tahmin ediyor. Dolayısıyla elinde tutan herkesin çökmeden önce satması gerektiğini öne sürüyor.
  • Shiba Inu, gerçek değer yaratan ve meme paralarından uzak projelere doğru kriptodaki fonların yönünde bir değişikliğin kurbanı olacak.

Shiba Inu’yu memecoin’in bir kez daha yükselişe geçeceği umuduyla tutuyorsanız; proje alevler içinde kalmadan hemen satmalısınız. Bu, yakın tarihli bir ankette geleceğin ikinci en büyük memecoin için kasvetli olduğuna inandıklarını iddia eden 36 fintech uzmanına göre.

Basın zamanında, Shiba geçen haftaya göre yüzde 10 artışla 0.00001183 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla 6.5 milyar dolarlık piyasa değeri ile 16. En büyük kripto projesi ve memecoin lideri Dogecoin’in 5 milyar dolar altında.

Shib Değer

Bununla birlikte, ilk 20’de olmasına rağmen, SHIB bugüne kadarki değerinin yüzde 65’inden fazlasını kaybetti. Uzmanlar tarafından anket yapılan uzmanlar, bu düşüşün devam edeceğine inanmaktadır.

Finder, “Memcoin Shiba Inu için işler iyi görünmüyor” diyor. “Panel, coinin değerinin düşmeye devam etmesini veya 2025’i kapatmak için 0.000002500 dolar ve 2030’un sonunda 0.000000325 dolar olmasını bekliyor.”

SHIB’nin dodo yolunda gittiğine inananlardan biri, DigitaX Asset Management fon başkanı Matthew Harry. Çıkışa şunları söyledi:

Bu pazar olgunlaşıyor ve sermaye her oyuncunun bir ödül kazanması umuduyla sahaya dağılmak yerine kaliteye veya değere akmaya başladıkça SHIB gibi şeyler ölecek. İşler böyle yürümez. Hype ölür, değer yükselir.

Swinburne Teknoloji Üniversitesi’nde fintech öğretim görevlisi olan Dimitrios Salampasis de aynı fikirde. Şu yorumda bulunmuştur:

Tüm bu şaka tipi paraların ortadan kalkacağı veya doğru kullanım durumlarına hizmet edebilecek gerçek inovasyon ve kripto varlıklar için yer bırakacağı kanaatindeyim.

Uzmanlar, Shiba Inu’yu elinde bulunduranlar için, işler daha da kötüye gitmeden satış yapmanın tam zamanı. “Panelimiz ezici bir çoğunlukla SHIB’de ve %73’ü artık satış zamanının geldiğini söylüyor. Sadece %23’ü SHIB’nizi elinizde tutmanız gerektiğini söylemektedir. Bu nedenle yalnızca %3’ü satın almanız gerektiğini düşünüyor,” diye yazdı Finder.

Shiba Alınmalı Mı? Satılmalı Mı?

Aşağıdaki korku endeksi grafiğine göre değerlendirmeniz mümkündür.

shiba sat

Yeni çalışma, verilerin Shiba Inu’nun popülaritesinin önemli ölçüde düştüğünü gösterdiği bir zamanda geliyor. CNF’nin bildirdiği gibi, kripto para, memecoin hype sona erdiği için Google aramalarında yüzde 75’lik bir düşüş gördü.

Ancak, Finder.com’un panelleri bazı tahminleri olağanüstü derecede yanlış yaptı. Nisan ayında bir panel, LUNA’nın bu yıl 143$’a dolayısıyla 2025 yılına kadar 390$’a ulaşacağını tahmin etmişti.

“LUNA tokeni, stabilcoinlerde net düzenlemeler olmadığı sürece çekiş kazanmaya devam edecek. Panelistlerden biri, LUNA veya UST’nin bir avantaja sahip olacağına ve kripto alanında büyük bir sabit para olarak benimseneceğine inanıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu