AltCoin Haberleri

SHIBA Kendi Blockchain Ağını Kuruyor

Kripto para birimleri arasında Shiba (SHIB) yerli ve yabancı birçok yatırımcı tarafından takip edilmektedir. SHIB kendi blockchain ağını kurmaya karar verdi. Gelişmeler hakkında neler yaşandı?

Shiba Inu geliştirme ekibi, Shibarium olarak bilinen blok zinciri üzerinde çalışıyor. Bu nedenle aşamalı olarak test aşamasına geçti. SHIB ekibi tarafından paylaşılan ve Shiba Inu Shytoshi Kusama’daki Gönüllü Proje Lideri tarafından onaylanan bilgilere göredir. SHIBA Kendi Blockchain Ağını Kuruyor. Bu alt yapı SHIB fiyatlarına ne şekilde yansıyabileceğini değerlendirebilirsiniz.

Bildirildiğine göre, blok zinciri, tamamlandığında SHIB belirtecini yerel platform belirteci olarak barındıran bir Layer-2 Ethereum ölçeklendirme çözümü olacak. Ayrıca, ShibaSwap woofing sistemini ve çok pahalı hale gelen ödülleri değiştirmeye yardımcı olacaktır.

SHIBA Kendi Blockchain Ağını Kuruyor

Konuyu bildiğine inanılan bir üye, “Shibarium, Ethereum 20 ağı için yanlamasına paralel bir blok zinciri olarak çalışması gereken SHIB’nin uygun blok zinciri olacak” dedi. “İşlemler gibi topladığı bilgileri zaman zaman tek bir blokta Ethereum ağına bırakan bir blok zinciri üzerindeki bir blok zinciridir.”

Kusama, “Bir Shiboshi almanız için inanılmaz benzin ücretlerini göze alan herkese teşekkür ederim” diye yazdı. “Bu, tereddüt etmeden, kendi Blockchain platformumuz Shibarium’a olan ihtiyacı gösterdi. Sürekli güncellemeler isteniyor ve topluluğa Shibarium’un gelişiminin iyi gittiğini bildirmekten mutluluk duyuyorum.

SHIBA Kendi Blockchain Ağını Kuruyor

Yakın Zamanda SHIBA (SHIB) Hareketliliği

Shiba Inu’nun son birkaç aydaki büyük fiyat artışları gibi büyük başarılarına rağmen; proje tıkanıklık ve yüksek işlem ücretleri tarafından hedeflenen seviyelere ulaşamadı. Dolayısıyla birçok kripto yatırımcısı sosyal medyada bile sorunları gündeme getirmesine neden oldu.

Shiba Inu kripto topluluğunun bir üyesi; “Dürüst olmak gerekirse, gaz ücretlerini izledikten sonra #shibarium’a her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Dolayısıyla ekosistemi etkileyen gelecekteki lansmanlarda olmasını umuyoruz” dedi. “Bu, ücret yapısında büyük ölçüde yardımcı olurdu.”

Tıkanıklık ve yüksek ücretler, SHIB’nin uzun süredir hızla artan gaz ücretlerinden etkilenen Ethereum’a dayanmasıdır. SHIBA ekibinden gelen sosyal medya yayınlarına göre SHIB dahil olmak üzere blok zincirine dayalı belirteçleri etkiledi.

“Artık Shibaswap’ta yapılan işlemler doğrudan Eth ağına yazılıyor. Çok fazla sıkışıklığın ve ücretlerin olmasının nedeni bu kadar yüksek ve Eth’in şu anda saniyede sınırlı işlem yapması.”

Bununla birlikte, Woofable ödülleri için yüksek gaz ücretleri sorununu denemek ve çözmek için Shiba Inu, sarılı BTC, USDT, USDC, DAI ve Eth’deki tüm kararlı para ödüllerini dağıtım için BONE adlı bir simgede birleştiriyor. Dönüşüm, sözleşme değişikliğine gerek kalmadan dahili olarak yapılacaktır.

Layer-2 Ethereum ölçeklendirme çözümü olarak; blok zincirinin doğrudan Poligon gibi çalışacağı ve rekabet edeceği anlamına gelir. Kendi blok zinciri, tıpkı poligon blok zinciri kullananlar için gaz ücretlerini düşürmeye çalıştığı gibi; SHIB işlemlerini ölçeklendirmeye ve Shiba takas ve işlemlerinin maliyetini düşürmeye yardımcı olacaktır.

Shibaswap, tıpkı Polygon gibi, paylaşılan bilgilere göre işlem hacimlerini, likiditeyi ve sahipleri için ödülleri artıracak projelere de ev sahipliği yapacak. Zincir, SHIB belirteçlerinin kullanılabilirliğini artıracak; oyunlar, cüzdanlar ve hatta NFT’ler dahil her türden dApp’lere ev sahipliği yapacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu