Kripto Para Eğitimleri

Soğuk Staking Nedir?

Soğuk Stake veya Staking Nedir? Son günlerde kripto para ile ilgili duyduğunuz bu terim hakkında temel bilgileri inceleyebilirsiniz.

Soğuk Staking Nedir? Stake etme, birkaç kripto para borsasında popülerdir. Ancak çevrimiçi ve soğuk sürümler arasında çok fazla fark var mı?

Staking artık çok çeşitli kripto para borsalarında oldukça popüler. Herhangi bir blok zincirinde doğrulayıcı olabilmeleri için bir kullanıcının kripto fonlarının bir kısmı veya itibarı gibi kendileri için değerli bir şey koymasını içerir.

Geleneksel olarak çevrimiçi yapılmasına rağmen, soğuk stake olarak bilinen bir yöntemi kullanarak çevrimdışı olarak stake yapabilirsiniz. Peki, soğuk stake tam olarak nedir? ve çevrimiçi sürümden daha mı iyi?

Soğuk Staking Nedir?

Polkadot dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini çeşitli yerlerde stake edebilirsiniz. Soğuk stake, çevrimdışı bir kripto para cüzdanı kullanmayı içermektedir. Çoğu durumda, bunun için bir donanım cüzdanı kullanacaksınız; Bunları kullandığınızda paralarınız bir blok zincirinde depolanacaktır. Ancak işlemleri çevrimdışı olarak doğrulamanız gerekecek.

Ödülleriniz, kişisel durumunuza bağlı olarak farklılık gösterecektir. Stake süresi sona ermeden paranızı kaldırırsanız, bunlardan hiçbirini kazanamazsınız.

Şu anda, her ikisine de masaüstünden veya mobil uygulamalarından erişilebilen Binance, Callisto ve Coinomi dahil olmak üzere, soğuk staking’i destekleyen bir dizi şirket var. Fakat online stake yerine soğuk staking’i seçmek akıllıca mı?

Staking Nedir?

Soğuk Staking Canlı Staking’den Daha Mı İyi?

Şu anda, soğuk stake, çevrimiçi stakeden çok daha az yaygındır. Stake Kanıtı mekanizmasının yönetim kurulu genelinde çok popüler olmasıyla birlikte, pek çok borsa soğuk stake sunmaz. Çoğu borsa çevrimiçi staking sunarken, önemli ölçüde daha azı soğuk staking’i destekler. Bu nedenle, soğuk staking’e girmek istiyorsanız ancak halihazırda tercih ettiğiniz bir borsaya sahipseniz; söz konusu borsanın bu özelliği sunamayabileceğini unutmayın.

Ek olarak, çevrimiçi staking ile bir stake havuzuna katılabilirsiniz. Bu genellikle, kullanıcıların bağımsız olarak stake edebilecekleri minimum kripto miktarına sahip olmadığında yapılır. Kullanıcıların on binlerce dolar değerinde ETH (özellikle 32 ETH) koyması gerektiğinden, bu genellikle Ethereum staking ile olur. Ancak soğuk stake ile stake havuzları mevcut değildir.

Bununla birlikte, soğuk stake, çevrimiçi stakeden önemli ölçüde daha güvenlidir. Bunun nedeni, iki farklı stake türü tarafından kullanılan farklı depolama yöntemleridir. Saygın yazılım cüzdanları hala yüksek güvenlik seviyelerine sahip olduğundan, çevrimiçi stake yazılım cüzdanlarının kullanılması mutlaka kötü değildir. Bununla birlikte, siber saldırı riski altındadırlar.

Soğuk stake, çevrimdışı cüzdanlardaki kripto fonlarının dondurulmasını içerir. Fonlarınız siber suçlulardan tamamen korunacağından bu, onu çok daha güvenli hale getirir. Ek olarak, soğuk stake, çevrimiçi stakeden daha çevre dostudur. Bu da yine kullanılan depolama yöntemlerinden kaynaklanmaktadır. Kripto fonlarını çevrim dışı cüzdanlarda depolamak, çevrim içi depolamaya göre önemli ölçüde daha az enerji gerektirir. Bu nedenle soğuk stake, çevresel açıdan çevrim içi stakeyi gölgede bırakmaktadır.

Peki, nasıl soğuk stake yaparsın? Bu, kullandığınız değişim veya değişim uygulamasına bağlı olarak değişir. Öncelikle, aklınızdaki borsanın başlangıçta soğuk staking’i destekleyip desteklemediğini doğrulamanızı öneririz. Ardından, ne yapmanız gerektiğini veya soğuk stake etmeye başlamanız gerektiğini görmek için web sitelerine bir göz atın.

Stake Kripto Para Birimleri Çeşitli Şekillerde Gelir

Staking artık her geçen gün daha fazla kripto sahibi tarafından değerlendiriliyor. Çok fazla bir şey yapmadan dondurulmuş fonlarınızdan ödül kazanmanın kolay ve güvenilir bir yolu. Kripto para birimlerine yeni başlıyorsanız, yatırım yapmaya başlamak için harika bir yol olduğunu görebilirsiniz.

Geleneksel çevrimiçi staking’in hayranı değilseniz, neden soğuk staking’i denemiyorsunuz? Çevreye karşı daha nazik davranarak ödüller kazanmak hiç de kötü bir anlaşma gibi görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu