Kripto Para Analizleri

Sol Fiyat Analizi

Geliştirdiği birçok proje ile kripto para yatırımcılarının ilgisini üzerinde bulunduran altcoinlerden birisi Sol (Solana) hakkındaki gelişmeler.

Sol fiyat analizi hakkında değerlendirme yapmadan önce bu altcoin hakkında temel bilgilerini değerlendirebiliriz. Kripto para piyasalarında Sol (solana), Ethereum katili olarak adlandırılmaktadır. Solana bu yıl şaşırtıcı bir şekilde artmış olsa bile; kripto yatırımları son derece değişken bir yapıya sahiptir.

2020’de başlatılan bir blok zinciri ağı olan Solana, birçok kişi tarafından Ethereum’a rakip olarak görülmektedir. Kripto para birimi Ocak ayından bu yana yaklaşık yüzde 16.000 büyüdü. Bu yılın başında, bir SOL 1.51$’a (kabaca 112)$’dı ve Solana’nın piyasa değeri yaklaşık 86 milyon$’dı. CoinMarketCap’e göre bugün, 241 $ civarında işlem görmektedir. Piyasa değeri yaklaşık 73 milyar dolar olarak işlem görmektedir. Dolayısıyla piyasa değeri ile altıncı en büyük haline gelen nispeten yeni kripto para birimine yoğun bir şekilde yatırım yaptıkları anlamına geliyor.

Sol Yorumları

Sol (Solana), hakkında bilmeniz gereken önemli etkenler aşağıdaki gibidir.

  • 1) Bu yıl büyümek için aşırı bir iştah gösterdi. Yüzde 16.000’lik bir artış çarpıcı. Çoğu kripto para uygulaması ve borsasında mevcuttur.
  • 2) Birçok kişi onu “Ethereum (ETH) Katili” olarak görüyor. Solano’nun değerini artıran en büyük faktörlerden biri, insanların dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’a alternatifler istemesi ve dolayısıyla sıkışık bir ağ üzerinde çalışmasıdır. Ethereum gibi Solana da akıllı sözleşmeler sunuyor.
  • 3) Solana’nın harika bir hızı var. Saniyede yaklaşık 50.000 işlem işleyerek bloktaki en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden biridir. Şu anda 15 ile 45 TPS arasında işlem yapan Ethereum’dan çok daha büyüktür.
  • 4) Bitcoin, bir iş kanıtı doğrulama modeli kullanır ve diğerleri, hisse kanıtı kanıtı kullanır. Ancak Solana, geçmişin kanıtı modelini kullanıyor. Solana, zaman damgalarını geçmişin kanıtı doğrulama modeline entegre eder, bu sayede işlemleri bu kadar hızlı bir şekilde işleyebilir.
  • 5) Ethereum veya rakipleri arasındaki savaşın önemli bir ölçüsü, her ağda yürütülen proje sayısıdır. Ethereum ilk hamle avantajına sahip olsa da Solana da dahil olmak üzere rakipleri yetişiyor. Solana’nın ekosisteminde 350’den fazla projesi olduğu bildiriliyor.

Sol Fiyat Analizi

  • Solana fiyat analizi bugün düşüş gösteriyor.
  • SOL/USD gece boyunca bir başka düşük zirve yaptı.
  • 176 dolar olan bir önceki düşük seviye yakında test edilecek.

Solana fiyat analizi, bir önceki düşük seviyeye doğru daha fazla aşağı yönlü hareketin takip edilmesini beklediğimizden bugün düşüş gösteriyor. Bununla birlikte, giderek daha dar bir aralıkta bir hafta süren konsolidasyon devam ederken, muhtemelen daha yüksek bir düşük set daha göreceğiz.

Liderler Bitcoin veya Ethereum sırasıyla yüzde 5,36 ve yüzde 6,24 düşüşle genel olarak piyasa yine düşüş momentumu ile işlem gördü. Bu arada Solana, yüzde 6,46 oranında düştüğü için benzer bir performans gördü.

Sol Fiyat Değerlendirmesi

Son 24 saatteki Solana daha düşük bir rekor kırdı. Olumsuz tarafı test etmek için geri döndü. SOL/USD 182.55 – 196.69 $ aralığında işlem görüyor. Son 24 saatte güçlü bir oynaklık olduğunu gösteriyor. İşlem hacmi yüzde 22,66 azalarak 1,85 milyar dolar oldu. Bu arada, toplam piyasa değeri 55.74 milyar dolar civarında işlem görüyor. Bu da genel olarak 5. sırada yer alıyor.

Sol Fiyat Grafiği

SOL/USD 4 saatlik grafik: SOL önceki en düşük seviyeyi yeniden test edecek gibi mi görünüyor? 4 saatlik grafikte, ayılar daha yüksek bir dip ayarlamaya çalışırken Solana fiyat hareketinin bugün tekrar düştüğünü görebiliriz.

Sol Fiyat Analizi

Kasım’ı çok güçlü bir ralli ile bitirdikten ve 243 dolarla daha yüksek bir zirve belirledikten sonra, Solana fiyat hareketi Aralık başında keskin bir geri dönüş gördü.

Geçen hafta sonu başında, SOL/USD kısa bir an için 170$’a yükselirken yüzde 30’un biraz üzerinde düştü. Bunu 210$’a hızlı tepki verdi ve takip eden düşük ayar 176$’a yükseldi.

O zamandan beri, Solana fiyatı giderek daha sıkı bir ticaret aralığı oluşturdu ve bu ayın sonunda çok daha ciddi bir geri dönüş için bir tabanın oluşabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, mevcut düşüşün önümüzdeki 24 saat içinde bir başka yüksek düşük ayarlamasını bekliyoruz. Oradan, sonunda daha yüksek bir set görebiliriz.

Özetle Sol Fiyat Analizi

Solana fiyat analizi, 196$’da bir başka düşük seviyenin ardından geçtiğimiz saatlerde güçlü bir düşüş gördüğümüz için bugün düşüş gösteriyor. Muhtemelen ayılar daha yüksek bir dip daha belirlemeye çalışmaktadır. Bu nedenle ETH/USD’nin mevcut hafta süren konsolidasyonu sürdürmesine yol açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu