Kripto Para Analizleri

Solana Alınır Mı?

Solana alınabilecek en iyi fiyata geldi mi? Birçok kripto para yatırımcının ciddi beklentilerini karşılayabilecek mi?

Solana (SOL), Solana blok zinciri için yerel ve yardımcı kripto belirtecidir. Solana Alınır Mı? Mart 2020’de piyasaya sürülen SOL, blok zincirinde değer aktarımı için kullanılıyor. Ayrıca staking yoluyla blockchain güvenliği için de çalışır.

Şu anda CoinMarketCap’te dokuzuncu sırada yer alan SOL; Bitcoin, Ethereum, Binance Chain Coin (BNB), XRP ve Cardano’dan sonra en büyük kripto para birimlerinden biri.

Solana’nın resmi web sitesi kendisini “dünya için ölçeklenebilir, kullanıcı dostu uygulamalar sağlamak için oluşturulmuş merkezi olmayan bir blok zinciri” olarak tanımlıyor. Solana ağı binlerce bağımsız düğüme yayılmıştır.

Solana Alınır Mı?

Sol, Ethereum’dan daha hızlı ve daha ucuz olarak kabul edildiğinden; NFT ve DeFI ekosistemlerinde son yıllarda çekiş kazanıyor. Bu nedenle genellikle Ethereum rakibi olarak da anılmaktadır.

Bununla birlikte, Solana blok zinciri geçen bir buçuk yıldan beri birden fazla kesinti yaşadı. Bu yıl 1 Mayıs’ta bile, Solana blok zincirindeki bir kesinti, tekrar çevrimiçi hale getirilmeden önce birkaç yıl sürdü.

SOL fiyatı, Bitcoin ile korelasyon, makro riskler ve kesinti süresi nedeniyle hala zorluklarla karşı karşıya.

Solana’nın fiyatı (SOL) 3 Haziran’da düştü. Geçmişte 260 doları aştıktan sonra net kağıt kaybını yedi ayda %85’e düşürdü.

SOL fiyatları, 10 ayın en düşük seviyesinden toparlanamamasının ardından gün içinde %6.5’ten fazla düşüşle 35.68$’a geriledi.

Şu anda tarihsel olarak önemli bir destek seviyesinin üzerinde olan SOL/USD paritesi, Haziran ayında bugünkü fiyattan yaklaşık %25 artışla bir sonraki 40-45 USD sektörüne doğru bir gerileme görebilmektedir.

SOL Fiyatı %60 Düşecek Mi?

Bununla birlikte, çok daha uzun bir toparlanma senaryosu garanti edilmektedir. Solana, genellikle en iyi altcoinlerdeki eğilimleri etkileyen lider kripto para birimi (piyasa değerine göre) Bitcoin (BTC) ile korelasyon içinde ticaret yaparken zorluklarla karşılaşır.

Özellikle, BTC ve SOL arasındaki haftalık korelasyon katsayısı 4 Haziran itibariyle 0.92 idi.

Ayrıca, Bitcoin mevcut 30.000 dolarlık psikolojik destek seviyesinin daha da altına düşerse Solana’nın BTC’den daha fazla zarar görmesi muhtemel.

Bu arada, Fed gösterge faiz oranlarını yükseltmeye ve bilançosunu düşürmeye kararlı görünmektedir. Bu keskin politikanın bir sonucu olarak, Bitcoin gibi daha riskli varlıkların düşme olasılığı vardır. Bu nedenle Solana’nın yükseliş görünümüne zarar veriyor.

SOL’nin mevcut destek seviyesini (yaklaşık 35 $) kırmak, 18-25 $ aralığında bir düşüş olasılığını artırarak Mart-Temmuz 2021 arasında güçlü bir destek görevi görür ve %1.200 fiyat artışının önüne geçer.

Sol

Solana Ağı Hizmetten Çıkarıldı

SOL için düşüş görünümü, Solana blok zincirinin tekrarlanan kapanmalarla karşı karşıya kalmasıyla ortaya çıktı. Bu nedenle ağını, Solend borç verme protokolü ve Serum merkezi olmayan değişimi de dahil olmak üzere ana “dapps” için saatlerce kullanılamaz hale getirdi.

Solana’nın en son yazılım sorunu 1 Haziran’da ortaya çıktı. Blok ağın 4,5 saat süreyle kapanmasına neden oldu. En büyük blok zinciri kapatması Ocak ayında gerçekleşti ve yaklaşık 18 saat durdu.

Hizmetten çıkarma riskleri Solana’nın bazı yatırımcılara fayda sağlayan rekabetçi protokolleri; sermayelerini başka bir yere transfer edebilmektedir.

Bağımsız bir piyasa analisti, kripto yatırımcılarının Terra’nın son başarısızlığına tanık olduktan sonra temkinli olduklarına inanıyor. Ancak analist, ağ olgunlaştıkça Solana’nın kapalı kalma süresinin zamanla azalacağı konusunda ısrar ediyor.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel bir piyasa yorumudur ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce araştırma yapmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu