Kripto Para Stratejileri

Solana Ethereum’un Yerini Alacak Mı?

Bitcoin'deki son trend içerisinde ön planda olan altcoinler arasında Sol'da gelmektedir. Birçok analist Ethereum'a rakip görmekte

Solana, yüksek işlem hızı elde etmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir platformdur. Solana Ethereum’un Yerini Alacak Mı? Tarih mekanizmasının kanıtı olarak çalışır. Yerel token SOL, gaz ücretleri ve stake ödemek için kullanılmaktadır. 2021’de fiyat artışı neredeyse iki katına çıktı ve bu da birçok yatırımcının dikkatini çekti.

Solana, merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak için esnek bir platform sunan bir kripto para birimidir. Yenilikçi yüksek hızlı teknoloji, onu piyasadaki popüler kripto para birimlerinden biri yapar. Bitcoin ve Ethereum’dan çok daha iyi olan saniyede yaklaşık 50 bin işlem gerçekleştirebilmektedir.

Solana Ethereum’un Yerini Alacak Mı?

Geliştiriciler, düşük ücretlerin ve yüksek hızın bu platformun büyümesini ölçeklendirdiğini düşünüyor. Solana blok zincirine dayalı ilk büyük NFT projesi olan NFT tahsil projesinin lansmanı ile SOL, fiyatta önemli bir artış elde etti.

Blok zincirleri aracı olmadan para transferine izin verir, ancak tek dezavantajı teknolojinin yavaş olmasıdır. Solana, teknolojiyi hızlı ve ölçeklenebilir hale getiren bir çözümle birlikte gelir.

Solana, NFT, DeFi, merkezi olmayan piyangolar gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilen akıllı sözleşmelerle çalışır. Ayrıca sarılan varlıkları ve sabit paraları da destekler.

Solana’nın çeşitli kullanım durumları vardır. SOL/USD fiyatını analiz edelim.

Solana Fiyat Analizi

SOL fiyat analizini yazarken coin fiyatı 106$ seviyesinde. Dolayısıyla kripto para 133 dolar destek seviyesini kırdı. Ancak hala 100 dolar seviyesinde destek alıyor.

Günlük grafikte MACD yükselişte ve RSI da 41’de güçlü. Bunun yanı sıra, mum (pip) çubukları aynı zamanda yükseliş sinyali olan Bollinger Bandının taban çizgisini geçecek.

Ancak Solana’ya uzun vadeli yatırım yapmak için doğru zaman mı? İşte grafikteki bükülme, bir sonraki destek seviyesi 70 $ civarında olmalı, ancak erken bir yükseliş ivmesi alıyor, bu nedenle yatırım yapabileceğiniz ve yatırımı en az iki yıl unutabileceğiniz istikrarlı bir yükseliş olmayabilir.

Yatırımcılar, bu platformun kullanım durumları hakkında biraz daha araştırma yapmak için zamanı kullanmalıdır. Gerçekten de Solana’nın kripto piyasasının geleceği olduğunu ve uzun vadede fiyatın artacağını düşünüyoruz. Ayrıca, bu coin’e uzun vadeli yatırım yapmak istiyorsanız, önümüzdeki yıllarda Solana coin’in olası fiyat seviyelerini öğrenmek için SOL fiyat tahminimizi inceleyin.

Özetle Sol Fiyat Analizi Değerlendirmesi

Kısa vadeli yatırımcılar için, hedef fiyat 84$ stop loss ile 125$ olabilmektedir. Ancak, bunun riskli bir işlem olabileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarı koyun.

SOL tokeni ile ilgileniyorsanız, bunu uzun vadede satın almak için mükemmel bir fırsatı beklemelisiniz. ATH’den çok daha düşük olan yaklaşık 50 doların satın almak için daha iyi bir fiyat olabileceğini düşünüyoruz.

Makalemizin ana konusu olan; Solana Ethereum’un Yerini Alacak Mı? Bu zor gibi görülse de, birçok kripto yatırımcısının beklentisi oldukça büyüktür. Bu nedenle kripto para biriminin son 40 günlük likiditesi oldukça yüksektir. Bu demek oluyor ki, HODL yatırımcıları kripto para birimini desteklemektedir.

ETH en çok işlem gören 2. kripto para birimidir. Sol ise, şuan için en çok işlem gören 7. kripto para birimi olma özelliğini taşımaktadır. Bu nedenle ETH’a rakip olması normal bir şekilde karşılanmaktadır.

Geçmiş dönemki Sol fiyat analizini yapmanız için aşağıdaki chart’ı inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Solana son 1 yıl içerisinde ciddi bir çıkış yakaladı. Fiyat anlamında ethereum gibi bir değer kazanabileceğine inanmıyorum. Ethereumun en büyük rakibi BNBdir. oda Eth’ın da 9 da bir fiyatına denk geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu