Kripto Para Stratejileri

Temel Kripto Para Stratejileri

Kripto para işlemlerinizde temel stratejilerle analiz veya işlemlerinizi yapabilmeniz mümkündür. Birçok yatırımcının kullandığı temel işlem stratejilerini inceleyeceğiz.

Temel kripto para stratejileri nedir? Kripto para işlemleri son birkaç yılda dünya çapında çok popüler bir girişim haline geldi. Çok popüler olmasına rağmen, dijital para işlemlerinde bazı riskler vardır. Kripto para işlemi yaparken iyi geliştirilen ve kanıtlanan bir stratejiye sahip olmanız, kripto pazarında kar elde etmek için çok önemli bir etkendir.

Bugün, kripto işlemi yapmak için kullanabileceğiniz en iyi 3 işlem stratejisini inceleyeceğiz. Bu stratejilerin her birinin başarılı olduğu kanıtlanmıştır ve ayrıca çok benzersiz risk yönetimi ve kar dengesine sahiptir.

Risk toleransınıza ve nihai işlem hedeflerinize bağlı olarak; işlem girişimlerinize ve hedeflerinize en uygun stratejiyi seçebilirsiniz. Kripto işlemi yoluyla kar elde etmek, tamamen piyasadaki fiyat dalgalanmaları hakkında doğru tahminlerde bulunmakla ilgilidir. Bunun için katı kural ve ilkelere sahip olmak iyi bir yardımcı olabilmektedir.

Temel Kripto Para Stratejileri Nedir?

Kripto para piyasalarında profesyonel yatırımcıların kullandığı 3 farklı işlem stratejisini inceleyeceğiz. Bunlar.

  1. Akıllı İşlem
  2. Otomatik İşlem
  3. HODL

Bu stratejileri tek tek inceleyelim ve her birinin yatırımcılara neler sunabileceğini bulalım.

Bitcoinin Ortalama Kazancı

Akıllı İşlem

Birçok kripto işlem stratejisinden en popüler olanlarından biri akıllı işlem stratejisidir. Bu stratejiyi kullanırken, Stop-Limit ve Stop-Loss gibi farklı akıllı emirleri karıştırıyorsunuz.

Bu işlem stratejisi, yatırımcılara pozisyonlarınızı daha iyi planlamanıza yardımcı olabilecek gerçekten iyi bir risk ve getiri kontrolü sunar. Kullanabileceğiniz farklı kombinasyon türleri vardır. En kolaylarından biri, kar al ve zararı durdur’u birleştirmektir.

Bu stratejiyi kullanırken sadece 2 sipariş vermeniz gerekmektedir. Stop-loss, piyasada bir şeyler ters giderse kayıpları sınırlamak için kullanılır. Öte yandan, piyasa hedeflenen koşullara ulaştığında kâr elde etmenizi sağlamak için kâr al kullanılır.

Ayrıca, stratejinizi başka bir düzeye taşımak için kullanılan stop-loss ile birden fazla kar elde etmeyi birleştirebilirsiniz. 2 veya daha fazla kar elde ettiğinizde, iyi kar elde etme şansınızı en üst düzeye çıkaracak işlem riskini dağıtabilirsiniz. Önceki yönteme benzer olsa da, her şeyi daha kolay ve daha az riskli hale getirir.

Hangi yöntemin sizin için en uygun olduğunu test etmek için ücretsiz işlem modunu kullanabilir ve farklı yöntemlerin sizin için nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Otomatik İşlem

Kripto para alım satım piyasasından tutarlı ve düzenli günlük getiriler arayan biriyseniz; otomatik alım satım sizin için çok uygun olabilmektedir. Örneğin piyasada Bitsgap işlem botu gibi çok sayıda kripto işlem robotu bulunmaktadır.

Kripto alım satım robotları, piyasayı 7/24 analiz yapar. Ve siz uyurken bile en iyi alım satım fırsatlarını arayabilirler. Etkinliğini daha da artıracak akıllı işlem emirlerini de etkinleştirebilirsiniz.

Otomatik işlem, yatırımcıların kripto para piyasasına kolayca yatırım yapmasına yardımcı olduğu için piyasada çok popüler bir stratejidir. Bu şekilde gününüze devam edip ve robotun sizin için kar etmesine izin verebilirsiniz.

HODL

Piyasadaki en etkili stratejilerden biri olarak bilinen HODL, her gün birçok kripto tüccarı tarafından kullanılıyor. Bu strateji ile hem riskler hem de olanaklar sınırsızdır. Bu strateji ile her şeyi kaybedebilir veya büyük getiriler elde edebilirsiniz.

HOLD ile ilgili en iyi şeylerden biri, tek yapmanız gereken; kâr al veya zararı durdur ayarını yapmadan dijital para birimleri satın almaktır. Bu işlem stratejisi sizi ya kazandırır ya da kaybettirebilmektedir. Bu nedenle, kullanmaya karar vermeden önce riskleri gerçekten düşünmek çok önemlidir. Diyelim ki BTC satın alıyorsunuz ve satın aldıktan sonraki ikinci veya üçüncü günde fiyatı yüzde 10 veya 15 artıyor.

Bu kısa sürede bile iyi kazançlar elde edeceksiniz. Ama ya fiyat büyük ölçüde düşerse? O zaman, kaybedeceksin. Ancak, HODL stratejisini kullanan kripto yatırımcılarının çoğu; fiyat çok düşük olduğunda yatırım yapıyor ve fiyat önemli ölçüde arttığında karlarını alıyor.

Çok riskli olduğu için alım satım yapanların alım satım yaparken özel bir zihniyete sahip olmaları çok önemlidir. Temel olarak, içgüdülerinize ve kararlarınıza güvenebilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bu strateji ile iyi kazançlar elde etmek zor olacaktır. Çok önemli bir şey, yalnızca HODL stratejisini kullanırken kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarda yatırım yapmaktır.

Riskli olsa da bu strateji, piyasanın oynaklığından kaçınmanın ve kripto işleminde kısa vadeli fiyat hareketlerinden kurtulmanın bir yolu olarak da bilinmektedir.

Hangi Stratejiyi Kullanmalısınız?

Tüm bu stratejiler gerçekten iyi olsa da, hepsinin kendine özgü avantajları veya dezavantajları vardır. En iyi sonucu elde etmek için, yeterli deneyim kazandıktan sonra bu stratejilerin üçünü de kullanmak en iyisi olacaktır. Çeşitlendirme, herhangi bir pazarda başarıya giden çok önemli bir adımdır. Bu nedenle kripto işlemi de bir istisna değildir.

Kişisel tercihlerinize göre stratejilerin her birine fon tahsis edebilirsiniz. Ancak, en düşük riske sahip strateji için çoğu fonu kullanmanız yapılacak en iyi mantıklı karardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu