Kripto Para Analizleri

Terra Fiyat Analizi

Terra (Luna) son günlerde birçok kripto para yatırımcısının takip ettiği bir altcoindir. Yaklaşık bir ay önce fiyat analizini yaptığımızda 41 $ seviyesindeydi.

Terra Fiyat Analizi değerlendirmesine başlamadan önce, genel özelliklerinden bahsedelim. Terra piyasalarda LUNA kısa kodu ile işlem görmektedir. Dünyanın en büyük kripto para borsalarında listelenerek ciddi likiditeye sahiptir. Dolayısıyla, Coinmarketcap güncel sıralamalarında en çok işlem gören 9. kripto para birimi olarak yer almaktadır.

Bu altcoinin birçok şirketle anlaşması mevcuttur. Projenin amacı dünyanın önde gelen alış veriş sitelerinde ödeme yöntemi olarak tercih edilmesidir. Kripto para şirketinin arkasındaki güç, Terra Alliance şirketidir. Bu şirket Asya Kıt’asının en büyük 15. alış veriş sitesi olma özelliğini taşımaktadır.

Geçtiğimiz ay Luna Fiyat Analizi makalemizde bu altcoini incelediğimizde 41 dolardan işlem görmekteydi. Şuan 87 dolardan işlem görmektedir. Terra fiyat analizi değerlendirmemize başlayabiliriz.

Terra Fiyat Analizi

  • Luna fiyatı son 24 saatte 88.90 $’lık rekor fiyatına ulaştı.
  • Terra, DeFi protokolleri için ikinci en büyük blok zinciri oldu.
  • Fiyatın mevcut seviyede tutunamaması durumunda satışların geri dönüşü tetiklemesi bekleniyor.

Günün Terra fiyat analizi, fiyatın son 24 saat içinde 88.90 $’lık rekor seviyeye ulaştığını gösteriyor. LUNA, Terra blok zincirinin toplam kilitli değer (TVL) açısından Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokolleri için ikinci en büyük ağ olduğu bildirildiği için yüzde 8,5’in üzerinde artış gösterdi. Blok zinciri, 13.2 milyar doların üzerinde bir değere sahip ve bu, Ethereum blok zincirinin 152 milyar dolarlık kilitli değerinden sadece ikinci. Sonuç olarak, piyasadaki yükselişi vurgulamak için işlem hacmi yüzde 26’nın üzerine düşerken rekor yüksek fiyatına ulaştığı için LUNA fiyatında büyük bir artışla sonuçlandı.

Daha büyük kripto para piyasası, Bitcoin’in yüzde 4’lük yükselişinin 48.800 dolara yükselmesinin öncülüğünde gün içinde olumlu iyileşmeler gösterdi. Büyük Altcoinler de kazançlar gösterirken, Ethereum 4.000 doların hemen üzerine çıkmak için yüzde 2 yükseldi. Ripple yüzde 7’den fazla artarak 0,93 dolara ulaşırken, Solana ve Cardano yüzde 2 arttı. Dogecoin ve Litecoin de son 24 saatte yüzde bir artış gösterdi.

Terra Grafik Analizi

Fiyat, yükselen RSI ile önemli EMA’ların başında geliyor. Terra fiyat analizine yönelik 24 saatlik grafikte, token tarafından üstel artışların yapıldığı ve fiyatın günün işlemi üzerindeki kritik 50 günlük üstel hareketli ortalamasını (EMA) geçtiği görülebilmektedir. Fiyat yüzde 8’in üzerinde artışla 86.97 dolara oturdu. Bu nedenle işlem hacmi yüzde 26’dan fazla düştü. Dolayısıyla olumlu yükselişi vurguladı. Göreceli güç endeksi (RSI) değeri, 70.34’te oldukça aşırı değerli bir durum gösterir. Fiyatın 88.90$ direnç noktasına kadar yükselmeye devam etmesi beklenmektedir. Dolayısıyla mevcut trend üzerinde kusurlu bir satın alma fırsatı sunacak.

Terra Fiyat Analizi

LUNA/USD 4 Saatlik Grafik Analizi

Fiyat, 88.90$’lık rekor seviyede dirençle karşılaşacak. LUNA/USD işlem çifti için 4 saatlik grafik, yeni belirlenen 88.90$ rekor fiyata karşı fiyat direncini gösteriyor. Dolayısıyla aşırı değerli 71.51 RSI tarafından gösterildiği gibi, mevcut pozisyonun tehlikeye girmesi durumunda satıcıların piyasaya girmesi beklenmektedir. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) eğrisi de nötr bölgesinin altına kaydı, ancak 0,00 işaretinin oldukça üzerinde kalıyor ve bu da fiyatta beklenen bir tersine dönüşü gösteriyor. Bir sonraki kısa vadeli işlem seanslarında, fiyatın 88.90 $ işaretinin yakınında kalıp kalmayacağı görülecektir. Dolayısıyla 82.17 doların altındaki herhangi bir hareket, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Terra 4 Saatlik Grafik

Terra yeni anlaşmalar ve projeler yaparsa, yeni ath seviyeleri kolay bir şekilde belirleyecektir. Bu nedenle ekibini yakından takip ederek gelişmeleri değerlendirmeniz mümkündür.

Terrar Fiyat Analizi hakkındaki görüşlerinizi yorum yazarak belirtebilirsiniz. Bol şanslar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu