Coin Haberleri

Tether (USDT) Davası

Kripto para birimlerinde sabit kur için geliştirilen tether (usdt) kripto para birimi için dava açıldı.

Kripto para yatırımcılarının işlemlerini kolaylaştırma amacı ile kurulan Tether (usdt) kripto para birimini davalık oldu. Tether (USDT) Davası hakkında ilerleyen zaman dilimi içerisinde ciddi gelişmeler yaşanması mümkün müdür?

Tether dünyanın ortak para birimi olan Amerikan Dolarından esinlenerek kripto para borsalarında aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bu nedenle birçok kripto para yatırımcısı işlemlerini BTC/USDT veya ETH/USDT paritelerinde gerçekleştirmektedir. Bu dava Xrp mahkemesinden bile önemli sayılmaktadır. Gelişmeleri detaylarını makalenin devamında okuyabilirsiniz.

Tether (USDT) Davası

  • Tether, stabilcoin USDT üzerinde tekrar mahkemeye çıktı.
  • Davacı, USDT’nin 1:1 dolar rezervleriyle desteklenmediğini iddia ediyor.
  • Firma davayı saçmalık olarak nitelendiriyor, karşı önlem almakla tehdit ediyor.

Bir numaralı, stablecoin ihraççısı Tether (USDT); Matthew Anderson ve Shawn Dolika tarafından bir toplu davada güney New York bölge mahkemesine taşınmıştır.

Davacılar, stablecoin ihraççısının USDT tokenlerinin özellikleri konusunda tüketicileri yanılttığını iddia etti. USDT’nin, stabilcoin ihraççı uygulamalarını ahlaksız, etik olmayan, baskıcı ve vicdansız olarak tanımlayan 1:1 dolarlık rezervlerle desteklenmediğini iddia ediyorlar.

Bununla birlikte, ip benzer bir sorun için mahkemeye ilk kez sürüklenmiyor. İddiaya bu yıl iki kez mahkemede itiraz edildi.

Dava ayrıca, stablecoin ihraççısını nakit rezervlerinde %4’ün altında tutmak ve tüketicilerine şeffaflık vaat etmesine rağmen tek bir profesyonel denetimden geçmemekle suçladı. Davacı ayrıca, stabilcoin varlığının sözleşmeyi ihlal ettiğini ve davacıları ve üyeleri “telafi edici ve dolaylı zararlar” için nitelendirdiğini iddia etti.

Tether, “Saçmalık ve Kopyacı” Olarak Nitelendiriyor

Bitfinex ve Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paulo Arduino, davaya yönelik hararetli bir yanıtta; “başka bir davanın biteceğini” söyledi.

Firma, davayı “saçmalık” ve “taklitçi” olarak nitelendirdi ve iki davacı ve onların hukuk firması “haksız iddialar” için büyük ödemeler yapmak istedi. Ayrıca davayı “bu davanın ders kitabı örneği olduğu utanmazca para kapma; bir anlaşmada bir Satoshi’ye ödeme yaparak asla onurlu olmayacak” olarak nitelendirdiler.

Stabilcoin ihraççısı, “agresif bir şekilde dava açacağını ve zamanı geldiğinde eylemden vazgeçeceğini ve ardından başvuru yapan taraflara karşı çözüm yollarını arayacağını” söyledi.

Daha önce de belirtildiği gibi; Tether ilk kez sabit kripto parası USDT yüzünden mahkemeye sevk edilecek değil. Şubat ayında New York Başsavcısı Letitia James, devlet soruşturmalarının Tether’in yeterli rezervine sahip olmadığı sonucuna varmasının ardından, Tether ve ortak hissedarları ve yönetimi olan bir kardeş şirket olan Bitfinex’e New York’ta ticareti durdurmalarını ve 18,5 milyon dolar ödemelerini emretti. Dolaşımdaki Tether USDT coinlerinin sayısı için oldukça büyük bir miktar.

Stabilcoin ihraççısı, genellikle fonlarını kötü yönetmek ve kullanıcıları USDT rezervleri hakkında yanıltmakla suçlanıyor.

Tether hakkında yeterli bilgi sahibi değilseniz, Tether Nedir? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu