Kripto Para Analizleri

Tezos Fiyat Analizi

Kripto para piyasaları son 24 saat içerisinde yukarı yönlü fiyat hareketliliğini gördü. Bu artıştan Tezos'da faydalandı.

Tezos Fiyat Analizi değerlendirmesinden önce; piyasada bulunan maksimum arzı 874.397.168 adettir. XTZ yatırımcıları bu altcoinin 10 $ seviyelerine çıkabileceğini düşünmektedir. Dolayısıyla trend coinler arasında 44. sırada yer almaktadır. XTZ fiyat ve grafik analizi için değerlerini inceleyebiliriz.

Tezos Fiyat Analizi

  • Tezos fiyat analizi bugün düşüş gösteriyor.
  • XTZ/USD 4,35 dolardan yukarı yönlü hareketi reddediyor.
  • En yakın destek 4 dolar civarında.

Bir gecede 4,35 dolara taşındıktan sonra bu sabah yukarı yönlü reddedildiği için Tezos fiyat analizi bugün düşüş gösteriyor. Bu nedenle, XTZ/USD’nin yukarı yönlü tekrar test edilmeden önce muhtemelen daha da fazla geriye gitmesi gerekiyor.

Kripto piyasası, son 24 saat içinde yükseliş momentumu dönüşü gördü. Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum yüzde 2,61 ve yüzde 3,5 kazandı. Bu arada Tezos (XTZ) yüzde 4’ün üzerinde kazanç elde etti.

Son 24 Saatte Tezos Fiyat Hareketi

  • Tezos 4,35 dolara yükseldi.

XTZ/USD 4.11-4.35$ aralığında işlem gördü ve son 24 saatte orta düzeyde bir oynaklık olduğunu gösteriyor. Ticaret hacmi yüzde 33,6 azalarak toplam 102,8 milyon dolar olurken, toplam piyasa değeri 3,76 milyar dolar civarında işlem gördü ve madeni para genel olarak 44. sırada yer aldı.

XTZ/USD 4 Saatlik Grafik Değerlendirmesi

  • XTZ tekrar düşüşe mi hazırlanıyor?

4 saatlik grafikte, gece boyunca yavaş bir yükselişin ardından bugün yeniden yükselişin reddedildiğini görebiliriz.

Tezos Grafik Analizi

Tezos fiyat hareketi bu hafta önceki düşüşün sonunu gördü. 10 Ocak’ta 3,80$’a ulaştıktan sonra, XTZ/USD sonraki 24 saat içinde tersine döndü ve sonunda yükseldi.

Sonunda, XTZ Çarşamba günü 4,45 dolar civarında zirve yaptı ve net bir yüksek seviye belirledi. Oradan, piyasa dün hafif bir konsolidasyonun oluştuğu 4,10 dolara geri döndü.

Son 24 saat içinde, Tezos fiyat hareketi tekrar yükseldi ve potansiyel olarak daha da yükselmek istiyor. Ancak, satış baskısı bugün erken saatlerde 4,35 dolar civarında geri döndü. Bu nedenle, daha fazla yükseliş test edilmeden önce XTZ/USD’nin daha da fazla geri çekilmesini bekliyoruz.

Özetle Tezos Fiyat Analizi

Artan yön bugün erken saatlerde 4.35$ civarında reddedildiği için Tezos fiyat analizi düşüş gösteriyor. Bu nedenle, önümüzdeki hafta daha fazla toparlanma görülmeden önce XTZ/USD’nin daha fazla yukarı yönlü test yapması gerekiyor.

Tezos Nedir?

Tezos, insanların akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturmasına olanak tanıyan bir kripto para birimi ve blok zinciri ekosistemidir. Kendisini, dünyanın her yerinden doğrulayıcılar tarafından desteklenen, kendi kendini değiştiren bir defter olarak tanımlıyor.

Ekim 2018’de piyasaya sürülen Tezos’un merkezi şu anda Lüksemburg’da. Proje, Haziran 2017’den itibaren bir ICO aracılığıyla 232 milyon $ değerinde BTC ve ETH topladı. Aynı zamanda 2014 yılında proje üzerinde çalışmaya başlayan Arthur ve Kathleen Breitman’ın beyni.

Tezos, 2021’de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimlerinden biri olmasını istemeden engellemiş olsa da renkli bir tarihe sahiptir. Ancak adil olmak gerekirse Tezos, ilk sorunlarına rağmen vizyonuna bağlı kaldı. Hepsi dikkate alındığında, bugün yatırım yapmak için en rekabetçi kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu