Bitcoin Haberleri

Uruguay’da Bitcoin ATM’si Kuruldu

Dünyada 15.000'den fazla bitcoin ATM'si bulunmaktadır. Bitcoin ATM'si olan ülkeler arasına Uruguay'da eklendi.

Uruguay’da Bitcoin ATM’si Kuruldu. Dünya genelinde oldukça büyük bir ilgi görmekte olan Bitcoin yapılanmaya devam etmektedir. Daha önce 82 farklı ülkede Bitcoin ATM’si mevcuttu. Bu ağa bir ülke daha eklenerek 83 farklı ülkede bitcoin ATM’si yer almaktadır.

Uruguay’da Bitcoin ATM’si Kuruldu

  • Uruguay’ın ilk kripto ATM’si Punta del Este’de faaliyetlerine başladı.
  • Bu bölge, önemli bir turistik cazibe merkezi olarak bilinmektedir.
  • Güney Amerika 79 ATM’ye ev sahipliği yapıyor.

Uruguay’ın ilk Bitcoin ATM’sini tanıttığı iddia ediliyor. Bu nedenle onu kripto alımını özgürce güçlendiren ve teşvik eden 11’inci Güney Amerika ülkesi yapıyor. Uruguay’ın birliğinden önce Güney Amerika; dünya çapındaki BTC ATM kuruluşlarının %0,2’sine hitap eden 79 ATM’yi kolaylaştırdı.

Ámbito’ya göre, Uruguay’ın ilk kripto ATM’si, bölgede önemli bir tatil yeri olan sahil kenti Punta del Este’de tanıtımı gerçekleştirilmiştir. Uruguay’ın ilk Bitcoin ATM’si, iki komşu kripto kuruluşu olan URUBit ve aBierto ile birlikte oluşturulmuştur.

Uruguay’daki kripto ATM’si şu anda, özellikle BTC, Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), Ferret Token (FRT) ve Urubit (URUB) olmak üzere beş dijital para biçiminin çekilmesini ve depolanmasını destekliyor. FRT ve URUB, URUBit ve inBierto tarafından ayrı ayrı denetlenen ve dağıtılan şirket içi dijital para birimleridir.

URUGUAY KRİPTO ATM DÖNEMİNE GİRDİ

inBierto’nun CEO’su Adolfo Varela, sürücünün yüzde 100 Uruguay kamu otoritesi tarafından desteklendiğini doğruladı. İnBierto, ayrıca Uruguay Fintech Odası’ndan (Cámara Uruguaya de Fintech) bir birey olan ve fintech alanında sıfırlanan bir başlangıç ​​gaz pedalı olan bir kripto girişimi aşamasıdır. URUBit, Uruguay’da yapılan, dolayısıyla Binance Akıllı Zincirinde (BSC) gönderilen merkezi olmayan bir simgedir.

Coin ATM Radar’dan alınan bilgiler, Kolombiya’nın bugüne kadar 22 ve 11 kuruluşta Brezilya ve Arjantin tarafından takip edilen 31 kripto ATM kuruluşuyla Güney Amerika pazarını yönettiğini gösteriyor.

Ekvador, Venezuela, Aruba Saint Kits veya Nevis gibi diğer Güney Amerika ülkeleri ek olarak bir kripto ATM’yi tanıttı.

Geçen yıl, Uruguaylı bir temsilci, dijital para birimini kontrol etmek ve kuruluşları kripto taksitlerini kabul etmeleri için güçlendirmek isteyen bir taslak ücret başlattı.

ÜLKEDE GRİ BİR ALAN UIDELINE

Dijital para yönergeleri ülkede puslu bir durum olmaya devam ediyor. Aralık ayında yayınlanan bir raporda Uruguay Merkez Bankası; kripto kaynaklarını yönetmek için bir kılavuz hazırlayarak, bunların evrenini sarmak için sanal bir kaynak yasası yapmak yerine mevcut yasaları denetlemeyi ve mevcut farklı kılavuzlar için bunları hatırlamak için değişiklikler yapmayı teklif ediyor.

Türkiye’de Bitcoin ATM’si Var Mı?

Evet var. Türkiye’de 4 şehirde toplam 9 adet Bitcoin ATM’si bulunmaktadır. Bu şehirler İstanbul (6), Ankara (1), İzmir (1) ve Antalya (1) olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye'de Bitcoin ATMSi Var Mı

Türkiye’de bulunan Bitcoin ATM’lerindeki işlemler farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle her altcoin desteklenmemektedir. Örneğin, İstanbul kapalı çarşıdaki Bitcoin ATM’ainde; Türk Lirası ile, BTC, BCH, ETH, LTC, DOGE, DASH, ZEC veya XMR alım satımı yapılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu