AltCoin Haberleri

Uzman Analistten Solana Yorumu

Bank of America Analisti Solana'nın “kriptonun vizesi” olabileceğini düşünüyor.

Uzman Analistten Solana Yorumu sonrası Solana’da %5 bir hareketlilik gerçekleşmiştir. Solana fiyat geçmişini incelediğimizde oldukça hızlı bir büyüme yaşadığını görmekteyiz.

Nisan 2020 yılında 77 cent olarak piyasalarda yerini alan Solana oldukça ciddi yükselme yaşamıştır. Bu nedenle Kasım 2021 yılında ATH kırarak 258 dolardan işlem görmüştür. Analiz ve değerlendirmeleri bir kenara bırakalım, Bank of America analistinin yorumunu değerlendirelim.

Uzman Analistten Solana Yorumu

Solana ilk tasarlandığında, amacı, ölçeklenebilirlik sorunlarının bir sonucu olarak ortaya çıkan kriptoda ölçeklenebilirlik eksikliği ve yüksek ücretler için potansiyel bir çözüm getirmekti. Projenin yaklaşımı başarılı oldu. Daha da önemlisi; Ether’in devasa ücretlerinin artık tolere edilemez olduğuna karar veren Ethereum kullanıcılarına bir alternatif sağlamak için doğru zamanda ortaya çıktı.

İleri teknolojisi ile Solana, bir avuç tercih edilen alternatiften biri haline geldi. Dolayısıyla potansiyeli kripto endüstrisinin dışından olanlar arasında bile fark ediliyor.

Bir örnek, Bank of America’da çalışan bir analist olan ve Solana’nın büyümeye devam edeceğini ve Ethereum’un pazar payını çalacağını değil, aynı zamanda kriptonun “Visa” olma potansiyeline sahip olduğunu tahmin etmeyen bir analist olan Alkesh Shah’dır. Bank of America analisti, Solana’nın kullanımının çok kolay olduğunu ve önemli ölçüde daha düşük işlem ücretlerine sahip olduğunu ve bunun da onu yatırımcılar, geliştiriciler, kurumlar ve diğerleri için çekici hale getirdiğini belirtti.

Şimdiye kadar, Solana geleceğine bu tür bir inancı doğruladı. Son 12 ayda, en iyi performans gösteren kripto projelerinden biri haline geldi. Dolayısıyla SOL, tek bir yılda %4,300 değerinde bir artış gördü. Şu anda, 50 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile sektördeki beşinci en büyük dijital varlıktır.

Ancak, Solana’nın rakiplerinden daha üstün olduğunu savunan Shah da dahil olmak üzere birçok kişi SOL’un yakında yeni zirvelere çıkabileceğini tahmin ediyor. Proje, Ethereum’dan pazar payının önemli bir bölümünü almasına izin verecek kadar daha iyi olan farklı bir tasarıma sahip. Özellikle Ethereum hala PoS’a geçmediği için. Güç ve olasılıklar açısından Solana, ortalama 0,0025 ABD doları işlem ücreti ile 65.000 TPS işleyebilir.

Uzman Analistten Solana Yorumu

Solana ve Ethereum

Ethereum, ortalama 3$ ile 6$ arasında değişen ve bazen daha yüksek bir ücretle 13 TPS işleme kapasitesine sahiptir. Ekim 2021’de 15 doların üzerindeydi. Bundan önce, Eylül ayında, iki kez 20 doların üzerine çıktı. Hatta bir kez 25 doları gördü. Bu arada, Mayıs 2021’de o kadar yükseldi ki işlem başına 71.72 dolara ulaştı. Bu şimdiye kadarki en yüksek rakamdı. Ancak bu ücretlerin gülünç derecede yüksek olduğu ve Solana’nın sunduklarıyla karşılaştırılamayacakları gerçeğini değiştirmiyor.

Sonuç olarak analist, Solana’nın bir gün kriptonun Visa’sı olabileceğini söylerken, FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried, Solana’nın bir sonraki Bitcoin olabileceğini belirterek bundan daha da ileri gitti. Sadece etkileyici bir ölçeklendirme hızı sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda yeşil odaklı; Bitcoin’in devasa karbon ayak izi geçmişte madeni para için çok fazla soruna neden oldu.

Örneğin Tesla, bu nedenle Mayıs 2021’de Bitcoin ödemelerini düşürmeye karar verdi. Bazıları bu hareketin 11 Mayıs’ta kripto fiyatlarını yarıya indiren bir kripto piyasası çöküşüne neden olduğundan şüpheleniyor. Bu arada Solana’nın işlemleri, bir cep telefonunu şarj etmekten 24 kat daha az enerji tüketiyor.

Özetle, Kripto para piyasaları yerel borsalar gibidir. Arz ve talep doğrultusunda değer kazanır veya değer kaybeder. Bu nedenle yatırım yapacağınız altcoinleri iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu