Kripto Para Analizleri

Vet Fiyat Analizi

VET, esas olarak benzersiz özellikleri ve rahatlığı nedeniyle şu anda popüler olan birçok coinden biridir.

Sosyal medya hesaplarımızda aldığımız sorulardan birisi Vet’tir. Vet Fiyat Analizi yapmadan önce kısaca bu alt coini inceleyelim. VET, VeChain platformunda çalışan bir kripto paradır. Belki de bu kripto para birimini henüz duymadınız ve bunun nedeni şu anda çok fazla altcoin olması ve gelecekte daha da fazlasının ortaya çıkması olabilmektedir.

VET coin, VeChainThos platformu tarafından işletilen jetondur. Bu coin esas olarak ağ üzerinden değer aktarmak için kullanılmaktadır. İlk başta, belirteç Ethereum blok zincirinde çalıştırılmıştır. Ancak yalnızca VeChain, VeChain’e geçişte başarılı olana kadar. 2018’de, VEN blok zincirinin VeChainThor blok zincirine, yani bugün bildiğimiz şekliyle VET’e dönüştürüldüğü bir marka değişikliği oldu.

VeChain 2015 yılında kurulmuştur. Şirketin kurucusu, Louis Vuitton Çin’in eski baş bilgi sorumlusu Sunny Lu’dur.

Başlangıçta, blok zinciri bir Bitse yan kuruluşuydu ve Bitse; Çin’deki en büyük blok zincir şirketlerinden biriydi. Ayrıca Bitse, yerleşik firmalar arasında çok geniş bir müşteri tabanına sahip birkaç blok zincirinden biridir.

VeChain (VET), Ağustos 2018’den beri var olan bir projedir, ancak lansman zamanından 2021’e kadar olan fiyat hareketinin çoğu, geçen yıl olanlara kıyasla sönük kalıyor. Ne yazık ki, geçen yılki birkaç büyük çöküşün ardından madeni para şimdi yeni tabanına oldukça yakın.

Vet Fiyat Analizi 2021

VeChain fiyatı 2021’de oldukça oynaktı, ancak yılın ilk bölümünde bu oynaklık lehine çalıştı. Madeni para, yıla 0,019 $ fiyatla başladı ve neredeyse anında büyümeye başladı. Şubat ayının ortalarında 0.050 dolara tırmandığında ilk büyük dönüm noktasına ulaştı. Bu, tarihinde ilk kez bu kadar ileri gitti. Ancak şimdi bildiğimiz gibi, bu sadece VET için bir başlangıçtı.

Fiyatı bu direnci kırmayı ve hatta bir desteğe dönüştürmeyi başardı. Ancak kendisi ile bu seviye arasına çok fazla mesafe koyacak momentuma sahip değildi. Böylece, ilk küçük düşüş dalgası 23 Şubat civarında onu geri düşürdü. VET 0.039 $’a düştü, ancak bu seviyeye ulaştıktan hemen sonra yeniden büyümeye başladı.

Bu sefer, 0.1 $’a ulaşmayı başardı. Bunu hafif bir ret izledi. Sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran ve bu güne kadarki en yüksek zirvesi olan dalgalanmanın devamı geldi. VeChain, 17 Nisan’da 0,278 dolara tırmandığında dönüm noktasına ulaştı.

Vet Fiyat Analizi 2021

Bundan sonra, fiyatı 0.167 dolara düzeltildi, ancak tekrar 0.233 dolara yükseldi ve Mayıs ortasındaki fiyat düşüşü tüm pazarın değerinin yarısını kaybetmesine neden olduğunda tekrar çöktü. MEÖ başlangıçta 0,08 dolara düştü ve ardından yaz ilerledikçe neredeyse 0,05 dolara gerileyerek batmaya devam etti.

2021 yazının ikinci yarısı bir toparlanma getirdi ve Eğitim tekrar 0.15 dolara tırmanmayı başardı. Ancak Eylül sonunda tekrar 0.081 dolara düştü. Ardından 0.17 dolara fırladığı Kasım ortasında altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

VET Fiyatı Düzeltir ve Düşük Kalır

Kasım ayında 0.17 dolara ulaştıktan sonra VeChain fiyatı tekrar düşmeye başladı. Bu düşüş, kripto fiyatlarını başka bir çöküşe götüren piyasa çapındaki bir fiyat çöküşünün bir parçası olarak geldi ve VeChain, 0,07 dolara ulaştığı 13 Aralık’a kadar düşmeye devam etti.

Bu noktada, 2021’in son dalgalanması başladı ve yaklaşan tatil sezonu sayesinde parayı geri aldı. Mesleki Eğitim ve Öğretim 0,095 $’a bile tırmanmayı başardı. Ancak direnç ilk başta kırılmanın çok zor olduğunu kanıtladı. İlginç bir şey, diğer kripto para birimlerinin çoğunun Noel’e kadar kabaca artması ve ardından başka bir çöküş görmeye başlamasıdır. Bu arada, mesleki eğitim tatilden sonra daha da yükseldi. Daha önce sorun çıkaran direnci kırdı ve 0.1 dolara tırmandı.

28 Aralık’a kadar tekrar düşmeye başladı. Bu da 0.081 $’a düştüğünde, ardından küçük dalgalanmalara rağmen sabit bir dönem izledi. Madeni para sonunda yılı 0.083 $ fiyatla kapattı.

İlginç bir şekilde, 2022’nin ilk günlerinde MEÖ nispeten sakindi ve 0,085 ila 0,088 dolar arasındaki küçük dalgalanmalar vardı. Bununla birlikte, yılın birkaç günü içinde VET yeni bir stabilcoin duyurdu. Bu nedenle başka bir fiyat artışının 0,095 dolara yükselmesine neden oldu. Artış kısa sürdü. Eğitimden bir gün sonra başladığı yere geri döndü. Ancak istikrar dönemini 0,085 ABD dolarından kesintiye uğratarak 10 Ocak’a kadar 0,07 ABD dolarına düşmesine neden oldu.

VET Fiyat Grafiği Analizi

11 Ocak’ta kripto para, 0.083 $ ‘da bir dirence ulaşana kadar biraz daha tırmanmaya başladı. Ancak 0.077 $’a reddedildi. Bu seviye 13 Ocak arasında destek olarak kullanılırken, 0,08 dolar direnç görevi gördü. Sonrasında 16 Ocak’ta kripto parayı reddetti. Desteği 0,077 dolarda kırmasına ve o sırada bulduğumuz yer olan 0,075 dolara düşmesine neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu