Coin Haberleri

Visa Kripto Ekosistemini Desteklemeye Devam Edeceğiz

Dünyanın önde gelen banka kartlarından birisi olan Visa, Kripto para birimlerini destekleyen önemli hamlelerle ön plana çıkmaktadır.

Yüz milyonlarca kullanıcısı olan Visa kart kripto para piyasasında önemli bir rol almaya devam etmektedir. Visa Kripto Ekosistemini Desteklemeye Devam Edeceğiz Diyor.

Kripto para transferleri geçtiğimiz yıllarda oldukça maliyetli bir transfer yöntemiydi. Günümüzde bu maliyet oranları oldukça düştü. Örneğin; A kripto borsasından, B Kripto Borsasına 1USDT transfer ücreti ile kripto para transferi yapılmaktadır. (TRC20 cüzdan hesapları ile bu işlem gerçekleşmektedir.)

Piyasalardaki bu hareketlilik Visa Card’ın dikkatini çekerek bu sektöre yönelmesini sağladığını düşünmekteyiz. Bu nedenle kripto paralar ile ilgili ciddi gelişmeler yaşanmaya devam etmektedir.

Visa Kripto Ekosistemini Desteklemeye Devam Edeceğiz

Visa, ödeme devinin yaklaşık 60 önde gelen kripto platformuyla “tüketicilerin dünya çapında 80 milyon işlem yerinde dijital para birimini dönüştürmesini ve harcamasını kolaylaştıran kart programlarını başlatmak” için çalıştığını açıkladı.

Pazartesi günü yayınlanan bir röportajda TV’ye konuşan Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield; şirketin kripto ile ilgili geleceği hakkında konuştu. Ve “bu alanda çok fazla ivme oluşturduğunu ve kripto ekosistemini çeşitli alanlarda desteklemeye devam edeceğiz” Dedi.

Sheffield, firmasının bu yıl imzaladığı yeni ortaklıklar veya kripto bağlantılı kartların pazara getirdiği fırsatlar hakkında ayrıntılı bilgi verdi:

“Visa’da kripto alanındaki çalışmalarımızın ölçeği ve kapsamı çarpıcı bir şekilde büyüdü. Visa’da belirli bir kapasitede kripto üzerinde çalışan çapraz işlevli insan sayısı artık yüzlerce. Ve son 18 ayda kripto platformlarıyla olan ortaklık sayımızı ikiye katladık. Bugün 60 ortaklığa kadar.”

Konuşmasının diğer bir bölümünde ise,

FTX, Blockfi, Crypto.com, Coinbase ve Binance gibi önde gelen 60’tan fazla kripto platformuyla, dünya çapında 80 milyon satıcı noktasında tüketicilerin dijital para birimini dönüştürmesini ve harcamasını kolaylaştıran kart programları başlatmak için ortaklık kurduk.

Kripto bağlantılı kartlar, tüketicilerin kasada doğrudan kriptoyu kabul etmesi için; kafeler, kuru temizleyiciler veya marketler gerektirmeden dijital para birimlerini dönüştürmesini ve harcamasını kolaylaştırır. Kriptodan fiat’a tüm dönüşümler, sahne arkasında anında gerçekleşir. Mağazada, çevrimiçi, standart bir Visa işlemi kadar kolay.”

Yönetici, Visa’nın yakın zamanda başlatılan küresel kripto danışmanlık hizmetlerinin potansiyelini vurguladı. Ödeme firmasının insanları küresel ölçekte birbirine bağlamayı veya her zaman yasal gerekliliklere uymayı hedeflediğini söyledi:

Visa, dünyanın neresinde olursa olsun müşterilerimize kripto danışmanlık hizmetlerimizi sunmayı amaçlıyor ve şu anda düzenlemelerin bu tür işlemlere izin verdiği pazarlarda hizmet sunuyoruz” dedi.

Sheffield şu sonuca vardı:

“Günün sonunda, kripto ekosistemini 80 milyon ticari lokasyon ve 15.000’den fazla finansal kuruluştan oluşan küresel ağımızla bağlayan bir köprü görevi görmek istiyoruz.

Bu alanda çok fazla ivme kazandık ve kripto ekosistemini çeşitli şekillerde desteklemeye devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu