AltCoin Haberleri

XLM Moneygram Ortaklığı

Transfer Cüzdanı için Stellar (XLM) ile MoneyGram ortaklığa adım attı.

XLM Moneygram Ortaklığı gündem oldu. Dünyanın en büyük sınır ötesi ödeme hizmeti sağlayıcılarından biri olan MoneyGram International; Stellar blok zinciri ile stratejik bir anlaşma yaptığını duyurdu. Anlaşma, para transferlerini kolaylaştıracak sabit paralar için bir platform oluşturmayı içeriyor.

MoneyGram ve Stellar geçen yıldan beri birlikte çalışıyorlar. Stellar ile çalışmadan önce MoneyGram, daha önce Ripple ile çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple ve yöneticilerine açılan dava nedeniyle ortaklığı durdurdu.

XLM Moneygram Ortaklığı

MoneyGram, Stellar ile stablecoin transfer platformu kuracak
MoneyGram, stablecoin’lere dayalı bir para transferi platformu oluşturmak için Stellar ile ortaklık kuruyor. Bu yeni hizmetle, Stellar cüzdan kullanıcılarının USDC stabilcoin’ini istenen alıcılara göndermesi mümkün olacak. Alıcılar daha sonra MoneyGram kullanarak fiat para birimi için stabilcoinleri nakit olarak çekebilir.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, MoneyGram’ın kripto para sektörü ve fiat dünyası arasında köprü kurmak istediğini söyledi. Holmes ayrıca MoneyGram’ın El Salvador’da dijital cüzdan sağlayan üçüncü taraf firmalarla görüşmelerde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

El Salvador, geçen yıl Eylül ayında Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul ettiğinde, hükümet, işlemler için kullanılan Bitcoin’i tutmak için kullanılabilecek Chivo cüzdanını piyasaya sürdü. Cüzdan, El Salvador’da hem tüccarlar hem de müşteriler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. MoneyGram, kendisini Bitcoin transferlerini kolaylaştıran en iyi firmalardan biri olarak konumlandırmak için bu tür şirketlerle anlaşmalar istiyor.

Holmes, “El Salvador gibi bir ülke, Bitcoin’i ülkede ABD doları ile sorunsuz hale getirecekse, tüketicilerin MoneyGram aracılığıyla Bitcoin’i El Salvador’a aktarabilmeleri veya dolar transfer edip onları en iyi Bitcoin’e çevirebilmeleri gerektiğini düşünüyorum” diye ekledi.

Ayrıca Bitcoin’i benimsemenin en iyisi olduğunu çünkü dünyanın gittiği yerin orası gibi göründüğünü söyledi. Kripto para sektöründeki muazzam fırsatlarla birlikte, şirketin kendisini hem fiat hem de kripto sektörleri arasında köprü kurabilen en iyi para transfer platformlarından biri olarak konumlandırması önemliydi.

Daha önce de belirtildiği gibi MoneyGram, Ripple Labs ile daha önce bir anlaşma yapmıştı. Ripple ve MoneyGram arasındaki anlaşma, SEC’in kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı nedeniyle şirkete dava açmasının ardından geçen yıl Mart ayında durdurulmuştu. MoneyGram ve Ripple arasındaki ortaklık; geçen yıl Mart ayında şirkete karşı bir toplu dava açılmasıyla sonuçlanmıştır.

MoneyGram, Ripple ile bağlarını kopardıktan yaklaşık altı ay sonra Stellar ile ortaklık kurdu. Ortaklık için pilot aşama Kasım ayında başlatılmıştır. Geçen yılın sonuna doğru, çeşitli raporlar Stellar’ın MoneyGram’ı devralmak istediğini söyledi.

Kripto Para Birimlerinin Artan Kullanımı

Kripto para birimleri son bir yılda giderek daha popüler hale geldi. Yılın başından bu yana, kripto para birimi fiyatlarında kayda değer bir düşüş oldu. Dolayısıyla bu varlıkların benimsenmesini engellemedi.

El Salvador’un yanı sıra Orta Afrika Cumhuriyeti de Bitcoin kullanımını yasal ihale olarak kabul ediyor. Ülke kısa süre önce Bitcoin yasasını çıkardı. Bu nedenle yeni kitleye ulaşmak isteyen sınır ötesi ödeme hizmeti sağlayıcıları için bir fırsat yarattı.

Rusya, uluslararası ödemeler için kripto para birimlerinin kullanımına da hazırlık yapmaktadır. Ülkedeki hükümet yetkilileri, uluslararası ödemeleri kolaylaştırmak için kripto para birimleri kullanmayı önerdi. SWIFT sisteminden kopma dahil olmak üzere Rusya’ya uygulanan Batı yaptırımlarının ardından ülke, uluslararası ticareti yeniden başlatmanın yollarını arıyor.

Kripto para birimleri için ortaya çıkan bu kullanım durumları ile sınır ötesi ödeme hizmeti sağlayıcıları; hizmetlerini kripto para birimi sektöründe genişletmek için en iyi konumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu