AltCoin Haberleri

XRP Mahkemesi

Ripple, Uzun süredir Amerika'da Mahkemesi Sürmektedir. SEC ve Ripple Arasında Süren Bu Mahkemeyi Kripto Para Yatırımcıları Yakından Takip Etmektedir.

XRP Mahkemesi birçok kripto para birimini ve yatırımcıları ilgilendirmektedir. Bu nedenle yaşanan gelişmeleri değerlendirip kriz masası veya olumlu stratejileri değerlendirecek birçok yatırımcı mevcuttur.

CryptoLaw Avukatı Kurucusu John Deaton; SEC’in Ripple’a karşı başarısının diğer tüm kripto para birimlerini etkileyeceği konusunda uyardı. Deaton, SEC’in şikayetinin ifadesine işaret ederek; XRP için başka herhangi bir kripto para biriminin ikame edilebileceğini belirtiyor.

Senelerdir devam eden XRP mahkemesi hala sonuçlanamadı; Bu nedenle kripto para birimleri için oldukça önemli bir dava olarak gündemi sürekli meşgul etmektedir.

XRP Mahkemesi Hakkında

SEC ve Ripple davası uzun süredir devam ediyor. Kripto para piyasası için sonucun ve sonuçların ne olabileceği konusunda birçok spekülasyona konu oldu. Bir XRP savunuculuk hareketi olan CryptoLaw’ın kurucusu ve ev sahibi Avukat John Deaton, tüm kripto para topluluğunun Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı dava ile ne elde etmeye çalıştığı konusunda endişelenmesi gerektiği konusunda uyardı.

Ripple şirketinden nefret etseniz ve dijital varlık XRP’yi küçümsüyor olsanız bile; SEC’in yapmaya çalıştığı şeyde başarısız olması için dua etseniz iyi olur,” dedi ve “bu herkesi etkileyecek” dedi.

Argümanı temel olarak, SEC’in davasını Ripple’a karşı çerçeveleme şeklinin, var olan diğer herhangi bir kripto para birimiyle yan yana getirilebileceği ve komisyonun Ripple davasında başarılı olması durumunda hala geçerli olabileceği için özellikle tehlikeli olduğudur.

SEC şu anda Ripple’ın “XRP token” satışının “kayıtsız bir menkul kıymet” satmak anlamına geldiğini savunuyor. Deaton, ifadenin yalnızca XRP için geçerli olduğunu yanlış düşündükleri için diğerlerini güvende hissettirdiğini düşünüyor. Dolayısıyla argümanın Bitcoin dahil herhangi bir kripto varlığı için bir tehdit oluşturan her şeyi kapsayan bir argüman olduğunu düşünmektedir.

XRP Mahkeme Sonucu

Argümanını desteklemek için Deaton, SEC’in Ripple’a karşı Şubat ayında sunduğu değiştirilen şikayetini inceledi. Gerekli olan tek şeyin XRP’yi başka herhangi bir kripto para birimiyle değiştirmek olduğuna ve yapılan iddiaların onlar için geçerli olacağına dikkat çekti. Belirttiği birkaç kişi, XRP sahiplerinin varlığı başkalarına sattığı, birincil kullanım durumunun spekülasyon olduğu; XRP defterinin yatırımcıları ve kullanıcıları, defteri korumak ve kar getirmek için Ripple’a güvendiği iddialarını ve ayrıca iddiaları içeriyor. Ripple tarafından XRP sahipleri ve ikincil piyasadaki alıcıların hepsinin ortak bir girişimde olduğunu söyledi.

Ayrıca, Bitcoin savunucuları güvende olduklarını düşündülerse; SEC’in geçmişte Bitcoin’in Eski Komisyon Üyesi Joseph Grundfest’e göre; “bazen” bir menkul kıymet olduğunu kabul ettiği için yeniden düşünmeleri gerektiğini de ekliyor.

Sonuçta XRP Mahkemesi

Uyarı, zamanında ve bazı maddeler olmadan değil. Toplulukta, Ripple davasının sonucunun topluluk için geniş kapsamlı sonuçlara ve SEC’in üzerinde tutacağı türden yetkilere sahip olacağı konusunda neredeyse ortak bir fikir birliği olduğu için, birçok kripto savunucusunun hissetme şekli bile muhtemeldir.

Bu arada, davada Ripple, Yargıç Netburn’ün SEC’in, komisyonun Howey Testini kullanarak Bitcoin, Ethereum ve XRP’nin durumuna ilişkin sonuca nasıl ulaştığına ilişkin Ripple’ın sorgularına ayrıntılı olarak yanıt vermesi gerektiğine karar vermesiyle bir başka zafer daha kazanmıştı.

XRP mahkeme sonucu Ripple tarafından sonuçlanır ise, piyasalara olumlu bir şekilde yansıyacağı aşikardır. Bu nedenle önümüzdeki günlerde yaşanacak duruşmaları yakından takip edeceğiz. Sağlıcakla kalın.

2 Yorum

  1. Xrp mahkemesi 2 yıldır hiç bir sonuca varılmadı. Eğer bir sonraki duruşmada ripple tarafına sonuçlanırsa rahat 6 doları görür. Bu mahkeme yüzünden ezeli rakiplerinin çok çok gerisinde kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu