Kripto Para Analizleri

XTZ Fiyat Analizi

Tezos Fiyat Analizi: XTZ, 4 dolarlık desteği kıramadı, tersine dönmeye hazır mı?

XTZ fiyat analizi yapmadan önce genel özelliklerine özetle bir göz atabiliriz.  Tezos, Solana, Ethereum ve Avalanche’a benzer şekilde akıllı sözleşmelere sahip bir katman 1 blok zinciridir. Kripto endüstrisindeki en büyük rakibi Ethereum’dur. Bununla birlikte, hem Tezos hem de Ethereum’un benzer hedefleri var. Akıllı sözleşmeler kullanarak finansal hizmetleri merkezden uzaklaştırmak.

Akıllı sözleşmeler hemen hemen her sektörde kullanılabilir ve Tezos’a muazzam bir büyüme potansiyeli sağlar. Gayrimenkul, sigorta, tedarik zincirleri ve perakende krediler, kârlarını iyileştirmek için akıllı sözleşmeleri kullanmaya başlıyor.

XTZ Fiyat Analizi

  • Tezos fiyat analizi bugün yükselişte.
  • XTZ/USD yine 4 dolarlık desteği kıramadı.
  • Tezos, tekrar 4.65 $ direncini test etmeye hazırlanıyor.

4 dolarlık desteği yeniden test ettikten sonra hafta sonu boyunca başka bir yükselişin devam etmesini beklediğimizden Tezos fiyat analizi bugün yükselişte. Bu nedenle, şu anda yavaş yavaş potansiyel bir geri dönüşün oluşmasını bekliyoruz.

Tezos Fiyat Analizi

Genel olarak, piyasa, son 24 saat içinde yeniden yükseliş ivmesi gördü. Pazar lideri Bitcoin yüzde 0,06, Ethereum ise yüzde 3,46 değer kazandı. Bu arada, Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA) sırasıyla yüzde 11 ve yüzde 9 artışla bugün en iyi performans gösterenler.

XTZ Fiyat Hareketi

Tezos 4 dolarlık desteği tekrar test etti. XTZ/USD 4,08-4,34 $ aralığında işlem gördü ve son 24 saatte güçlü bir oynaklık olduğunu gösteriyor. İşlem hacmi yüzde 18.34 azalarak toplam 209 milyon olurken, toplam piyasa değeri 3.74 milyar dolar civarında işlem görüyor. Ve kripto para genel olarak 42. sırada yer alıyor.

XTZ Grafik İncelemesi

XTZ yükselmeye hazır mı? 4 saatlik grafikte, bugün Tezos fiyat hareketi için yükseliş momentumunun yavaşça geri döndüğünü ve muhtemelen 4.65 $ direncine geri döndüğünü görebiliriz.

XTZ Grafik Analizi

Tezos fiyatı bu ay şu ana kadar güçlü fiyat dalgalanmaları gördü. Aralık ayının ilk haftasında yüzde 40’lık bir düşüşün görülmesinden sonra, eşit derecede güçlü bir ralli XTZ/USD fiyatını 9 Aralık’a kadar 6,2$’da yeni bir yüksek seviyeye çıkardı.

Ancak boğalar momentumu sürdüremedi ve bir kez daha büyük bir satışla sonuçlandı. Destek, sonuçta 4 dolarda bulundu ve konsolidasyon o zamandan beri yukarıda görüldü.

Genel piyasa yapısı göz önüne alındığında, Tezos fiyatı muhtemelen başka bir büyük yükselişe hazırlanıyor. Muhtemelen 4.65 dolarlık yerel direnç kırılmasını görür görmez, boğalar piyasayı çok daha yükseğe çıkarmak için açılışa sahip olacaklar.

Özetle XTZ Fiyat Analizi

Daha fazla düşüşe tekrar ulaşılamadığı için Tezos fiyat analizi bugün yükseliş gösteriyor ve bu da önceki 4 doların üzerinde biraz daha yüksek bir düşük sete yol açıyor. Bu nedenle, XTZ/USD’nin tekrar yükselmesini ve 4.65$’ın üzerine çıkmasını bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu