Kripto Para Analizleri

ZIL Fiyat Analizi

Birçok kripto para yatırımcısının yakından takip ettiği bir altcoindir. ZIL (ZILLIQA) olarak bilinmektedir.

ZIL Fiyat Analizi; Zilliqa (ZIL) 0,05 Dolardan En Alt Noktaya Vurduktan Sonra İyileşmeye Başlıyor. İlk 100 Listesine Geri Dönebilir mi?

Yılbaşı geldi ve kripto endüstrisi çoğunlukla yeşilde işlem görüyor. Bununla birlikte, büyümek için mücadele eden, güçlü direnç seviyeleri tarafından tutulan belirli paralar var. Bunun bir örneği, bu yılın başlarında oldukça yüksek seviyelerde görülen ancak şimdi geri dönmek için mücadele eden bir kripto para olan Zilliqa (ZIL).

ZIL Fiyat Analizi

Zilliqa, ana hedefi blok zinciri ölçeklenebilirliği sorununu kripto dünyasının yüzleşmesi gereken en büyük sorunlar listesinden çıkarmak olan yüksek verimli blok zincirlerinden biridir. Bunu ikinci katman ölçeklendirme çözümü olarak parçalamayı kullanarak yapar. Proje ayrıca, yakın zamanda Metapolis olarak bilinen bir #highl sürükleyici ve oyunlaştırılmış ”genişletilmiş gerçeklik (XR) platformunun geliştirildiğini duyuran kendi kripto metaverse’i üzerinde çalışmaya başladı. Ne yazık ki, bu henüz fiyatını artırmaya yardımcı olmadı.

ZIL Fiyatı Şimdiye Kadar

ZIL Fiyat Grafiği

Yukarıdaki bulunan fiyat grafiği ZIL/USDT değer grafiğidir. Bu grafik son 3 yılı içermektedir.

Unutulmaması gereken bir şey, ZIL’in çok eski bir proje olmadığı, ancak özellikle yeni olmadığıdır. Ocak 2018’de piyasaya sürüldü, bu yüzden şimdiden birkaç yılı geride bıraktı. 2017’ye hakim olan boğa koşusunun son günlerinde ve 2018’in ilk birkaç haftasında 0.12 $ fiyatla piyasaya sürüldü.

Ancak piyasaya sürüldükten hemen sonra, kripto endüstrisinin geri kalanının serbest düşüş moduna girmesiyle çöktü ve Nisan 2018’in başlarında 0,03 ABD dolarına ulaştı. Bu noktada, ayı piyasasının yerini kısaca yükseliş piyasası aldı ve herkes buna inanırken Kripto kışının tamamen sona ermesine rağmen, ZIL aslında bir geri dönüş yapmayı başardı ve 0,20 dolara kadar fırladı.

Ancak düşüş piyasası geri döner dönmez kripto para tekrar düşmeye başladı. Dolayısıyla düşüş uzun bir süre durmadı. Aslında, ZIL 9 Mayıs 2018’den Mart 2020’ye kadar düşmeye devam etti. Zaman içinde bu iki nokta arasında fiyatının kısa süreliğine arttığı birkaç örnek oldu. Ancak projenin grafiği bunların yalnızca anlık eğilimler olduğunu gösteriyor. tüm piyasanın davranışını belirleyen değişikliklerden etkilendi.

Bununla birlikte, COVID-19 pandemisinin başlamasının ardından ZIL; zorlu dirençlere başlamasına izin veren bir toparlanma görmeye başladı. 2020’nin sonlarında projenin fiyatı gerçek, büyük bir büyüme görmeye başladı.

2021 Yılında ZIL

ZIL’in gerçek ilerlemesi 2021’de geldi, projenin artışı Kasım 2020’nin başlarında 0,01 $ fiyatla başladı. 16 Nisan 2021’de 0,2376 $’a ulaştığında sona erdi. Bu, ZIL’in tüm zamanların en yüksek seviyesiydi. Ona ulaştıktan hemen sonra, kripto paranın fiyatı 0.14 $’a düzeltilmiştir. Ancak bu sefer daha da yükseldi ve 7 Mayıs’ta 0.2563 $’a ulaştı.

Bu yüksekliğe ulaştıktan sonra, ZIL fiyatı tekrar düştü. Bu nedenle sadece iki hafta sonra 0,08 dolara kadar düştü. O zamandan beri, kripto para 0.12 $ direnç ile 0.08 $ destek arasında yukarı ve aşağı hareket eden büyük dalgalanmalar gördü.

Aralık 2021’de proje, zamanının çoğunu bu seviyenin altında 0,058 dolardan geçirdi. Ancak son 5 gün içinde aslında bir kez daha büyümeye başladı. Dolayısıyla fiyatı 0,058 dolardan 0,076 dolara çıktı.

Yazma sırasında, bir kez daha biraz aşağıda, şu anda 0.07305 dolarda oturuyor. Başka bir küçük büyüme onu tekrar yukarı itiyor. Başka bir deyişle, ZIL özellikle başarılı bir yıl sonu geçirmeyecek. Ancak bu yılın son 7 gününde hala önemli bir artış görebilir ve özellikle gerçek göz önüne alındığında, 2022’nin başlarında potansiyel olarak daha yüksek seviyelerine geri dönebilir. Metaverse olan şu anda en sıcak trende giriyor.

Bu altcoin hakkında detaylı bilgi almanız için; ZIL (ZILLIQA) isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu